آموزش و خدمات, معرفی محصولات CNC

یاتاقان ابتدا و انتها بالسکرو BF چینی

یاتاقان

 یاتاقان ابتدا و انتها

 

یاتاقان ابتدا و انتها BF  سایز 10 تا 40 با اندازه و مدل پیچ ها

 

 

جهت اطلاعات بیشتر و قیمت با شماره تماس 09156945426 در واتساپ ارتباط بگیرید..

 

یاتاقان بال اسکرو مدل BF ساخت چین

بال اسکروها از پر کاربرد ترین تجهیزات مورد استفاده در صنعت و به ویژه اتوماسیون صنعتی به شمار می روند . از این قطعه به منظور تبدیل حرکت دورانی موتور به حرکت خطی استفاده می شود، به دلیل استفاده از ساچمه درون ساختار مهره ، حرکت مهره بر روی پیچ بسیار نرم و با کمترین اصطکاک و نیروی مقاوم همراه خواهد بود ، ساختار و شکل پیچ و مهره بالسکرو به گونه ای است که حرکت بسیار دقیق و نرمی را ممکن می کند و کنترل حرکت در دقت های بالا با استفاده از این سیستم امکان پذیر خواهد بود. تولید کنندگان مختلفی در سراسر دنیا به تولید و عرضه ی بال اسکرو می پردازند که شرکت های آلمانی، آمریکایی، ژاپنی، چینی و تایوانی از معروف ترین تولید کنندگان این قطعه به شمار می روند. یاتاقان بال اسکرو به منظور تحمل وزن میله بال اسکرو و وزن وارد بر آن معمولا در ابتدا و انتهای میله نصب شده و همچنین مانع از لرزش و لقی های احتمالی می گردد. نمونه ی حاضر دارای کیفیتی بسیار مطلوب و برطرف کننده ی نیازهای طراح و سازندگان دستگاه ها با دقت قابل قبولی می باشد.

یاتاقان

ساپورت بال اسکرو

ساپورت بال اسکرو یا یاتاقان نگهدارنده بال اسکرو (ball screw support unit)، ساپورت پیچ و مهره بال اسکرو قطعه ایست که وظیفه نگهداری بال اسکرو را دارد و جز لوازم جانبی بال اسکرو می باشد.

ساپورت پیچ بال اسکرو

ساپورت پیچ بال اسکرو که معمولا از دو نقطه، سر و انتهای بال اسکرو نصب، بال اسکرو از دو نقطه مهار می شود. یک نقطه از سر بال اسکرو و یک نقطه در انتهای بال اسکرو.
در قسمت ابتدا یا سر بال اسکرو بلبرینگ های زاویه دار با استحکام بالا و گشتاور پایین و رو در رو با محور شفت قرار می گیرند که مناسب برای چرخش شفت می باشند. این بلبرینگ ها معمولا از سری هفت هزار هستند. این سری از بلبرینگ ها می توانند مقداری از نیروی غیر محوری را مهار کنند و مانع از انتقال این نیرو به شفت موتور و در نتیجه جلوگیری از آسیب دیدن آن شوند.
در بال اسکرو هایی که طول آنها کم می باشد در ساپورت قست ابتدایی بال اسکرو از دو عدد بلبرینگ سری 7000 استفاده می شود. این دو بلبرینگ جهت دار، در عکس یکدیگر نصب می شوند. که وظیفه یکی از آنها تحمل نیروی فشاری و وظیفه دیگری تحمل نیروی کششی می باشد. در انتهای بال اسکرو نیز یک بلبرینگ سری 6000 استفاده می شود. این قسمت نیروی فشاری و یا کششی را تحمل نمی کند. این ساپورت پیچ بال اسکرو را در جای خود محکم نگه می دارند و مانع حرکت آنها به اطراف می شوند و پیچ می تواند فقط در جای خود چرخش نماید. این یاتاقان ها هر کدام به دو دسته تقسیم می شوند که هر دسته خود انواع مختلف، بلبرینگ های تک ردیفه و دو ردیفه می باشند.

انواع یاتاقان بال اسکرو:

1-یاتاقان بال اسکرو دیواری

2-یاتاقان بال اسکرو خوابیده

ساپورت بال اسکرو، از لوازم سی ان سی و از متعلقات بال اسکرو می باشد. برای خرید ساپورت بال اسکرو لازم است که به موارد زیر دقت کنید، که این موارد جز مشخصات فنی ساپورت محسوب می شود:

1)قطر بال اسکرو
٢)گام بال اسکرو برای مثال گام 4 ,گام 5 ,گام 10
٣)قطر ساپورت مهره، طول و پهنا

ساپورت ابتدا و انتهای بال اسکرو چیست؟

در قسمت ابتدا بلبرینگ هایی زاویه دار با استحکام بالا و گشتاور پایین و رو در رو با محور شفت قرار دارد که مناسب برای چرخش شفت می باشد. علاوه بر این با تنظیم دقیق در پیش بارگذاری می توان به قابلیت چرخش بسیار دقیق رسید.

این بلبرینگ ها معمولا از سری های هفت هزار می باشند. این سری از بلبرینگ ها قابلیت این را دارند که مقداری از نیروی غیر محوری را مهار کرده و مانع از انتقال این نیرو به شفت موتور و در نتیجه جلوگیری از آسیب دیدن آن شوند.

در بخش انتها از بلبرینگ هایی با شیار عمیق استفاده شده است. این بلبرینگ ها معمولا از سری های شش هزار می باشند.

این بخش طوری طراحی شده است که مانع از نشت روغن می شود و همچنین از هجوم گرد و غبار یا مواد خارجی به داخل آن جلوگیری می کند و باعث عمر طولانی شفت و قسمت انتهایی می­شود.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *