گیربکس لیمینگ LIMING

لیمینگ تایوان
"از 5 امتیاز"

گیربکس لیمینگ LIMING

شرکت LIMING در سال ۱۹۶۹ در کشور تایوان تاسیس شد. فعالیت این شرکت در زمینه ساخت ماشین آلات و گیربکس های صنعتی می باشد.

گیربکس LIMING از مدل گیربکس هایی با دقت بسیار بالا که دارای لقی بسیار پایین بین 1 تا 12 Arcmin و در رنج توان های متنوع متناسب با نیاز مصرف کننده از 100W تا 7.5 KW متناسب برای کاربردهای CNC و ماشین های دقیق است که در صنعت، اتوماسیون کارخانجات، خطوط تولید دستگاه های تست و ماشینهای CNC با دقت بالا کاربرد دارند.مزیت این نوع گیربکس ها حجم کم صدای کم ، راندمان بالا و قیمت مناسب با توجه به دقت عمل آنها است. این گیربکس ها در 4 سایز تولید شده و با استفاده از قطعات واسطه قابلیت نصب روی انواع موتورهای سروُ از سایز 60 تا 180 و استپر موتورهای از سایز 57 تا 110 موجود در بازار را دارند. امکان نصب در همه جهت ها و عدم نیاز به روغنکاری از دیگر مزایای این گیربکس ها بشمار میرود.

تماس با کارشناس
کلمات کلیدی : LIMING گیربکس لیمینگ گیربکس LIMING گیربکس خورشیدی LIMING گیربکس خورشیدی گیربکس دقیق گیربکس سی ان سی گیربکس cnc گیربکس سروو موتور گیربکس خورشیدی دقیق گیربکس حلزونی دقیق گیربکس خورشیدی دقیق سروو گیربکس حلزونی گیربکس خورشیدی تایوان
شماره سریال : gerboxLIMING

گیربکس لیمینگ LIMING

شرکت LIMING در سال ۱۹۶۹ در کشور تایوان تاسیس شد. فعالیت این شرکت در زمینه ساخت ماشین آلات و گیربکس های صنعتی می باشد.

گیربکس LIMING از مدل گیربکس هایی با دقت بسیار بالا که دارای لقی بسیار پایین بین 1 تا 12 Arcmin و در رنج توان های متنوع متناسب با نیاز مصرف کننده از 100W تا 7.5 KW متناسب برای کاربردهای CNC و ماشین های دقیق است که در صنعت، اتوماسیون کارخانجات، خطوط تولید دستگاه های تست و ماشینهای CNC با دقت بالا کاربرد دارند.مزیت این نوع گیربکس ها حجم کم صدای کم ، راندمان بالا و قیمت مناسب با توجه به دقت عمل آنها است. این گیربکس ها در 4 سایز تولید شده و با استفاده از قطعات واسطه قابلیت نصب روی انواع موتورهای سروُ از سایز 60 تا 180 و استپر موتورهای از سایز 57 تا 110 موجود در بازار را دارند. امکان نصب در همه جهت ها و عدم نیاز به روغنکاری از دیگر مزایای این گیربکس ها بشمار میرود.

گیربکس خورشیدی دقیق  لیمینگ - LIMING


دارای نسبت های متنوع متناسب با نیاز مشتری
این گیربکس ها با دقت بسیار بالا و در سایزهای مختلف بسیار مناسب برای انواع دستگاه های دقیق، بخصوص دستگاه های سی ان سی می باشند. 
قابلیت اتصال به سرو موتور و استپ موتور با سایزهای مختلف
مناسب برای افزایش دقت دستگاه و از بین بردن لقی
برای گیربکس های خورشیدی رنج متنوع توان از 100 وات تا 7500 وات
برای گیربکس های حلزونی رنج توانی از 400 وات تا 20000 وات
مناسب برای کاربردهای روتاری
دارای نسبت های متنوع متناسب با نیاز مشتری

 

گیربکس خورشیدی LIMING

گیربکس خورشیدی یکی از انواع گیربکس های صنعتی است.  گیربکس ها وظیفه ی انتقال گشتاور از منبع قدرت به مصرف کننده  را بر عهده دارند. گیربکس خورشیدی از چند طبقه تشکیل شده است که هر طبقه به طور مجزا دور موتور را طی یک روند ثابت و مستقل کاهش می دهد. عملکرد گیربکس خورشیدی به این صورت است که تعدادی چرخ دنده در هر طبقه از دور ورودی موتور می کاهد و سپس به طبقه بعد منتقل می کند، در این نوع از کاهش دور به علت چند مرحله ای بودن کاهش ، امکان به دست آورن دور مورد نیاز مصرف کننده  وجود دارد.

گیربکس خورشیدی با نام های رایج دیگری همچون گیربکس دنده خورشیدی ، گیربکس ستاره ای و گیربکس سیاره ای دربازار شناخته میشود

 

گیربکس خورشیدی

 

مزایای گیربکس خورشیدی


1. حجم مناسب نسبت به دیگر انواع گیر بکس ها
- گیربکس‌ های خورشیدی تقریبا نصف حجم گیربکس‌ های دیگر فضا اشغال می‌کنند. این امر در فرآیند نصب و شکیل بودن طراحی سیستم انتقال قدرت بسیار حائز اهمیت است.
- امتیاز دیگر کم حجم بودن گیربکس های خورشیدی را حتی در تعویض قطعات با توجه به فضای مناسب موجود است.

 2. وزن کمتر نسبت به دیگر انواع گیر بکس ها
- گیربکس های خورشیدی حدود 40% وزن گیربکس های دیگر را دارا هستند.
- وزن کمتر در کوچکتر و سبکتر شدن سازه پشتیبان موثر است.
- تنشهای کمتر و حمل ونقل ارزانتر از دیگر مزایای سبک بودن گیربکس های خورشیدی است.
- وزن مناسب امکان اتصال مستقیم به محور محرک را فراهم می کند. 

3. راندمان بالاتر
- راندمان 90 تا 95 درصدي گیربکس های خورشیدی در مقایسه با راند‌مان پایین برخی گیربکس ها دیگر بسیار قابل توجه است ( حتی در نسبت دورهای بالاتر از 2000:1 ).
- علاوه بر کمتر شدن هزینه های جاری این موضوع در انتخاب مجموعه موتور و گیربکس کوچکتر نقش بسزایی دارد. 

 4. عمر طولانی و تعمیر و نگهداری آسان
- اجرای صحیح فرآیند نصب متضمن عمر طولانی مجموعه است.
- گشتاور 650 الی 500000 نیوتن متر 
- طول عمر طولانی و دوام بیشتر
- صدای بسیار کم
- راندمان بسیار بالا تا 95%
- حجم بسیار کم حتی تا 41/ نمونه های مشابه
- تنوع دور 0.2 تا 500 دور در دقیقه
- تحمل بار عمودی و افقی بسیار زیاد بر روی شافت
 گيربكس هاي خورشيدي براي انتقال قدرت و معمولا كاهش دور خروجي نسبت به دور ورودي استفاده مي شوند. اين گيربكس ها مي توانند به طور مستقيم يا غير مستقيم به انواع موتورها متصل شوند.
شاخص مهم اين گيربكس ها راندمان بالا و قابلیت تحمل گشتاورهای بالا است كه استفاده وسیع آنها در صنايع ذيل را امكان پذير ساخته است.گیربکس چیست؟

گیربکس ماشینی است که برای انتقال توان مکانیکی از یک منبع تولید توان به یک مصرف کننده و هچنین برآورده ساختن گشتاور و سرعت دورانی مورد نیاز مصرف کننده به کار می رود.گیربکس درواقع یک واسطه بین منبع توان و مصرف کننده توان می باشد که بین منبع توان و مصرف کننده توان یک انعطاف پذیری بر قرار میکند
به دلیل هماهنگ بودن گشتاور و سرعت دورانی منبع تولید توان با مصرف کننده نیاز به ماشینی که بتواند این هماهنگی را به صورت یک واسطه برقرار کند امری ضروری به نظر می رسد دستگاهی که این خواسته را میتواند تامین کندگیربکسنام دارد.
منبع تولید توان مهم نیست که با چه نوع سوخت یا منابع انرژی توان را تولید میکند بلکه این مهم است که در شفت ورودی به گیربکس توان تولید شده را به صورت گشتاور به گیربکس منتقل کند.
اجزای اصلی گیربکس را در شکل زیر مشاهده میکنیم:
انواع گیربکس های صنعتی:
گیربکس های حلزونی:
در این نوع ازگیربکس هاانتقال نیرو از طریق درگیری یک محور حلزونی با یک چرخ دنده حلزونی انجام می شود.
بهره گیری از ابزارهای طراحی و تولید شده در بخش ابزارسازی گیربکس های صنعتیرهنما, انجام عملیات حرارتی و سنگ زنی محورهای حلزونی و همچنین ساخت چرخ دنده های حلزونی از جنس آلومینیوم برنز با مقاومت بالا و منطبق با استاندارد ANSI/AGMA(6034-B92) , امکان ارائه این نوع از گیربکسرا با کیفیتی بسیار بالا فراهم می آورند.
گیربکس های هلیکال:
در این نوع گیربکس انتقال نیرو از طریق درگیری چرخ دنده های هلیکال انجام می شود. طراحی دقیق و بهینه شده به همراه دقت و مهارت در عملیات تراش چرخ دنده, عملیات حرارتی و سنگ زنی چرخ دنده ها و محورهای آنها, این نوع گیربکس را دارای خصوصیات ایده آل برای کار سنگین و طولانی مدت می کنند. این نوع گیربکس دارای برگشت پذیری می باشد , ولی در صورت لزوم می توان با اضافه کردن یک سازوکار بازدارنده , خاصیت برگشت ناپذیری را نیز به این نوع گیربکس افزود.

گیربکس های مخروطی:
در این نوع گیربکس انتقال نیرو توسط در گیری دنده های مخروطی انجام می شود. محور های ورودی و خروجی در این نوع گیربکسبا زوایه ی °۹۰ نسبت به هم مونتاژ شده اند.


محاسبات گیربکس خورشیدی برای انتخاب دقیق تر

یکی از خاص‌ترین گیربکس‌های موجود در صنعت که کاربردهای مهمی در صنایع دارد، گیربکس خورشیدی است. این گیربکس شرایط خاص خود را نیز دارد و باید به‌درستی انتخاب شود. به همین علت است که محاسبات گیربکس خورشیدی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باید به‌درستی انجام پذیرد. توجه داشته باشید که انتخاب گیربکس خورشیدی حتما باید پس از انجام محاسبات دقیق انجام شود تا گشتاور مد نظرتان را تامین کند.

 

چرا محاسبات گیربکس خورشیدی اهمیت دارد؟

همان‌طور که می‌دانید، گیربکس خورشیدی طراحی بسیار پیچیده و خاصی دارد. با استفاده از این مدل گیربکس می‌توان به میزان دور خروجی مد نظر دست یافت. البته به دلیل مدل طراحی این گیربکس، اهمیت دارد که چه میزان ورودی و چه میزان خروجی از آن انتظار دارید. به همین دلیل است که محاسبات گیربکس خورشیدی تا این میزان اهمیت پیدا می‌کند.

درصورتی‌ که محاسبات گیربکس خورشیدی را به‌درستی انجام ندهید، امکان دارد گیربکس انتخاب شده توانایی تحمل بار مد نظر را نداشته باشد و خیلی زود دچار مشکل شود. در مقابل ممکن است گیربکس خورشیدی انتخاب شده بسیار فراتر از آنچه شما نیاز دارید باشد و در نتیجه هزینه بیشتری برای آن پرداخت کرده باشید.

به‌طورکلی با انجام محاسبات گیربکس خورشیدی می‌توانیم بهترین انتخاب این مدل از گیربکس صنعتی را داشته باشیم. در این صورت نه هزینه بیشتری پرداخت می‌کنیم و نه کار بیشتر از حد توان گیربکس انتظار خواهیم داشت.

 

محاسبات گیربکس خورشیدی به چه نحو است؟

 داشتن سرعت خورشید به عنوان ورودی سرعت بازو به عنوان خروجی را خواهیم داشت.

اگرچه با یک راه حل ساده سر و کار داریم؛ اما همین راه حل مبنای اصلی برای انتخاب یک گیربکس خورشیدی است. در نتیجه بهتر است با دقت آنچه نیاز دارید را به دست آورده تا نوع گیربکس خورشیدی مد نظر به دست آید.

توجه داشته باشید که اگر خودتان نمی‌توانید میزان دور و گشتاور خروجی مورد نیاز را به‌صورت دقیق مشخص کنید، بهتر است با افراد کارشناس و خبره مشورت کنید. افرادی که در زمینه محاسبات گیربکس خورشیدی اطلاعات کافی داشته باشند، می‌توانند بهترین انتخاب را به شما پیشنهاد دهند.

 

چه پارامترهای دیگری برای خرید گیربکس خورشیدی مهم است؟

علاوه بر محاسبات گیربکس خورشیدی، نکات دیگری نیز وجود دارد که در حین خرید این نوع گیربکس باید مورد توجه قرار دهید. اینکه فقط به فکر خرید گیربکس خورشیدی با مشخصات فنی مد نظر باشید، کار خوبی است؛ اما آن‌قدرها کامل نیست. خرید گیربکس نیاز به بررسی موارد مختلفی دارد تا بهترین خرید ممکن انجام شود.

نکته بسیار مهمی که باید در هنگام خرید این نوع گیربکس به یاد داشته باشید، توجه به خدمات پس از فروش است. اصولا فروشگاهی که به شما خدمات پس از فروش ارائه دهد، به‌احتمال بسیار زیادی کمک خواهد کرد تا بهترین محصول بر اساس آنچه در محاسبات گیربکس خورشیدی به دست آورده‌اید را به شما ارائه دهد. در نتیجه تا جای ممکن گیربکسی خریداری کنید که خدمات پس از فروش هم داشته باشد.

بررسی قیمت با توجه به توان انتخاب شده از گیربکس و همچنین برند تولیدکننده گیربکس خورشیدی، از دیگر پارامترهای مهم و تاثیرگذار در انتخاب برای خرید است. در نتیجه بهتر است با دید بازتری نسبت به خرید اقدام کنید. اگر به سراغ فروشگاه‌های معتبر بروید، احتمال خرید گیربکس باکیفیت و مناسب بیشتر خواهد بود.

 

کاربردها

گیر بکس های خورشیدی کاربرد زیادی در صنعت دارند.

اما بطور معمول این گیربکسها در کاربردهایی که دقت بالایی نیاز دارند استفاده میگردند.

صنایع روباتیک

صنایع بسته بندی

جاگذاری دقیق

ساختار

گیربکس خورشیدی بصورت ساده از یک دنده اصلی در مرکز که به آن دنده خورشیدی میگویند و چند دنده بدور آن که به آنها دنده های سیاره ای میگویند تشکیل شده است .تمام این مجموعه داخل یک دنده کمربندی قرار گرفته اند.در واقع بهمین دلیل است که این گیربکسها را سیاره ای یا خورشیدی مینامند.

 

عملکرد این دنده ها به صورتی است که شفت ورودی  وسیله انتقال قدرت از موتور را به عهده دارد. و با متصل شدن  دنده های سیاره ای با شفت خروجی و با ثابت نگه داشتن  دنده خورشیدی ما  در این حالت دنده های دوری را بچرخانیم دنده های سیاره ای به دور دنده های دوری میگردند.

 

مزایای گیر بکس های خورشیدی سیاره ای نسبت به سایر گیربکس های  شافت مستقیم.

راندمان بسیار بالا

قابلیت  تحمل گشتاور های  بسیار  بالا به واسطه  مکانیزم  انتقال  نیرو در بین   طبقات

 محدوده دور نرمال  این گیربکس ها 800تا./5 دور است .

 دوام و استحکام بالاتری دارند .

 لقی بسیار ناچیز و دقت بالایی در ماشین کاری  و چرخ دنده  ها

امکان کوپل  بسیار  ساده و سریع  الکترو موتور

امکان تحمل دور ورودی  تا مرز 3500دور در دقیقه

امکان تامین  قطعات یدکی به صورت نا محدود و تعویض قطعات یدکی

امتیاز کاربران به : گیربکس لیمینگ LIMING
{{x.rating_title}}
{{x.rate}}

برای ثبت نظر، ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید

ورود

نظرات کاربران:

{{comment.comment}}


{{comment.add_time | jdate}}

{{comment.creator_name}}