تکامل صنعت

این واحد تولیدی خصوصی در سال ۱۳۵۹ به نام موسسه برق صنعتی تکامل تاسیس و در رشته برق صنعتی با ساخت، مونتاژ،  نصب و راه‌اندازی تابلوهای برق صنعتی ، کلیدهای اتوماتیک (MCCB) و کنتاکتور و شاسی های پوش باتن فلزی و پلاستیکی و همچنین لوازم جانبی در بخش های مختلف صنعت شروع به کار نمود.

این واحد تولیدی خصوصی در سال ۱۳۵۹ به نام موسسه برق صنعتی تکامل تاسیس و در رشته برق صنعتی با ساخت، مونتاژ،  نصب و راه‌اندازی تابلوهای برق صنعتی در بخش های مختلف صنعت شروع به کار نمود. طراحی و ساخت مدارهای الکتریکی،  راه ندازی ژنراتورهای اتوماتیک و بانک های خازنی نیز جزء تولیدات این واحد بوده است.

با ورود تکنولوژی نو در بخش الکترونیک صنعتی، مدیران این موسسه نیز با ارتقاء سطح علمی خود و کسب تحصیلات دانشگاهی در این رشته این امکان را بوجود آوردند که بتوان در کنار ساخت تابلوهای برق صنعتی تولیداتی را نیز در این راستا بدست آورد لذا  در سال ۱۳۶۶ این واحد بنام موسسه مهندسی برق و الکترونیک صنعتی تکامل تغییر نام یافت وچندی بعد با ارتقاء سطح کیفی تابلوهای برق و مطابقت آنها با استانداردهای موجود رعایت گردید. ساخت دیمرهای الکترونیکی جهت نور پردازی سالن های نمایش و ساخت مدارهای کنترل الکترونیکی تحریک ژنراتور، انجام و به بهره برداری رسید.

 

این موسسه در سال ۱۳۷۱ ساخت قالب های پلاستیکی و فلزی کامل دستگاه‌های کنترلی و حفاظتی پرمصرف در تابلوهای برق را شروع و ضمن شباهت آنها با نمونه شرکت شیله آلمانی سیستمهای (کنترل فاز، تایمر صنعتی، تایمر  القائی، و کنترل سطح مایعات) الکترونیکی را طراحی و ساخت که با ورود این تجهیزات به بازار داخلی رقیب نمونه خارجی گردید.

ساخت سیستم کنترل دور ماشین های  DC که در آن تاریخ مورد مصرف بخش های مختلف صنعتی بود در دستور کار قرار گرفت و ضمن طراحی مدار قدرت و کنترل آن و آزمایشات کافی در شرایط متفاوت این سیستم بصورت الکترونیکی کامل با SCR و مدارهای تفکیک شده پالسر تریستورها ساخته و به بهره برداری رسید.

با ورود AC درایو و با جایگزین شدن آن بجای ماشین های DC کلیه ی بخش های صنعت به دلیل سهولت استفاه و کنترل بهتر به این سیستم روی آوردند به همین دلیل این موسسه نیز تولید خود را در این بخش به این سیستم معطوف نمود و از سال ۱۳۷۹ ساخت کنترل دور الکترو موتورهای AC آسنکرون را به روش SPWM شروع  و ضمن طراحی مناسب در بخش سخت افزار و نرم افزار این امکان حاصل شد که این سیستم به سهولت توسط اپراتورها به کار گرفته شود. این دستگاه اکنون از توان (‎۴ – ۲۰۰ KW) تولید و با برند «تکامل صنعت» ارائه میگردد.

در سال ۱۳۸۳ شرکت مهندسی تکامل صنعت برق (سهامی خاص) ثبت گردید و فعالیت در این قالب ادامه یافت. پس از آن بررسی و مطالعه در مورد ساخت تجهیزات تابلوئی برق صنعتی شروع و اقلام پر مصرف و مشترک در کلیه تابلوها بررسی گردید که در اولین مرحله ساخت کلیدهای اتوماتیک (MCCB) و کنتاکتور و شاسی های پوش باتن فلزی و پلاستیکی و همچنین لوازم جانبی آنها قالب سازی شد که در این تولیدات سعی شده است با شباهت ظاهری و استانداردهای اشنایدر باشد. فراگیر بودن و سهولت استفاده از این محصولات دلیل شبیه سازی این تولیدات به اشنایدر الکتریک میباشد.

با تکمیل این محصولات در سال ۱۳۹۱ و دریافت استاندارد و تایید CE و تاییدیه مرکز تحقیقات وزارت نیرو و همچنین درج این محصولات در پروانه بهره برداری صنایع اکنون تولید انبوه آن انجام پذیرفت و قابل ارائه می باشد.

ارتقاء سطح کیفی و تولیدات متنوع دیگر جزء پروژهای آتی این شرکت میباشد.