آموزش و خدمات, معرفی محصولات CNC

پروفیل آلومینیوم شیاردار سایز 40 در 80 سنگین

پروفیل آلومینیوم

پروفیل آلومینیوم

مشخصات

  • اندازه ی مقطع : 40×80  
  • استاندارد اسلات(slot) 10mm
  • جنس : آلومینیوم
  • مساحت : 11.9 سانتی متر مکعب
  • وزن  به ازای هرمتر طول: 3.22 کیلوگرم بر متر
  • تعداد شیار: 6
  • آبکاری: آنودایز نقره ای
  • سختی کاری: دارد

پروفیل آلومینیوم

کاربرد پروفیل آلومینیوم

پروفیل آلومینیوم کاربردهای وسیعی در صنعت ساخت و ساز دارد. سایر کاربرد های پروفیل آلومینیوم به شرح زیر است:

برای ساخت قوطی کنسرو، بسته بندی نیمه مقاوم غذا

در صنایع پزشکی و داروسازی

استفاده صنعت برق

ساخت ماشین آلات و تجهیزات

استفاده در ساخت لوازم بادوام و استقامت بالا

 

خط تولید پروفیل آلومینیوم

در این روش شکل دهی به فلز آلومینیوم توسط دستگاه پرس اکستروژن آلومینیوم انجام میشود. فرآیند اکستروژن آلومینیوم روشی  برای تبدیل بیلت آلومینیوم به پروفیل با سطح مقطع مشخص است. این روش در صنایع نظامی و ساختمانی بکار برده می‌شود. اکسترود آلومینیوم فرآیندی است که در ساخت پروفیل آلومینیوم اختصاصی و صنعتی از آن استفاده می‌شود. آلومینیوم فلزی انعطاف پذیر است و این امر باعث می‌شود محصولات تولید شده توسط آلومینیوم دارای چگالی پایین و سختی بالا باشند همین امر در مقاومت و پایداری پروفیل آلومینیومی دخیل است.

 

مراحل تولید پروفیل آلومینیوم

واحد قالب سازی

واحد اکستروژن

واحد ایجینگ

واحد آنودایز

رنگ پودری و دکورال

واحد پولیش

واحد کنترل کیفی

واحد بسته بندی

 

وزن پروفیل آلومینیوم

یکی از اساسی ترین مواردی که روی نوع کاربرد و قیمت پروفیل آلومینیوم تاثیر میگذارد وزن پروفیل آلومینیومی است.

محاسبه وزن پروفیل آلومینیوم

10000/ عرض (cm)* طول (cm) * ضخامت (mm) * چگالی آلومینیوم (2.7) = وزن پروفیل آلومینیوم

 

ضخامت پروفیل آلومینیوم

قوطی پروفیل آلومینیوم با ضخامت 3 تا 10 میلیمتر در ابعاد 5*5 الی 120*120 میلمتر مربع و در طول 3،4،6 متر با آلیاژ 6 و 7 هزار در بازار به فروش میرسد.

استانداردهای پروفیل آلومینیوم

نکته حائز اهمیت در پروفیل های آلومینیوم، آلیاژهای بکار رفته در پروفیل است که بسته به نوع استفاده آن متفاوت است. این آلیاژ ها تاثیر مستقیمی بر انعطاف پذیری، مستحکم بودن، عدم واکنش با هوا، کیفیت سطحی  محصول میگذارد. بارزترین نوع آلیاژ مورد استفاده 6063 می باشد که سختی آن بعد از روند حرارتی و کیفیت سحطیش پس از تولید پروفیل آلومینیوم مناسب است.  در جدول زیر عناصر سازنده آلیاژ6063 آورده شده است.

انواع پروفیل آلومینیوم صنعتی

پروفیل آلومینیوم دارای شیار صنعتی 20*20

اندازه مقطع این پروفیل 20*20 میلمتر، slot اسلات 6 میلیمتر، وزن 375 گرم بر متر که از جنس آلومینیوم است و توسط آنودایز نقره ای آبکاری می شوند. این نوع پروفیل برای ساخت فرم های کوچک و شاسی با استحکام کم بکار می روند.

پروفیل آلومینیوم دارای شیار صنعتی 25*25

اندازه مقطع این پروفیل 25*25 میلمتر، slot اسلات 6 میلیمتر، وزن 400 گرم بر متر که از جنس آلومینیوم است. براس ساخت فریم تا چهارچوب زمانی که پروفیل 20*20 پاسخگو نیست از این نوع پروفیل استفاده میشود.

پروفیل آلومینیوم دارای شیار صنعتی 30*30

اندازه مقطع این پروفیل 30*30 میلمتر، slot اسلات 8 میلیمتر، وزن 790 گرم بر متر که از جنس آلومینیوم است. این نوع پروفیل برای ساخت فرم  و کاور به کار می روند گرچه استحکام خوبی ندارند اما برای ساخت کاور گزینه ی مناسبی است و از نظر اقتصادی نیر مقرون به صرفه است.

پروفیل آلومینیوم دارای شیار صنعتی 40*40

اندازه مقطع این پروفیل 40*40 میلمتر، slot اسلات 10 میلیمتر، وزن 1.35 کیلوگرم بر متر که از جنس آلومینیوم است. این نوع پروفیل استحکام بالایی دارند و نسبتا سنگین هستند و برای ساخت شاسی مورد استفاده قرا میگیرند.

پروفیل آلومینیوم دارای شیار صنعتی 45*45

اندازه مقطع این پروفیل 45*45 میلمتر، slot اسلات 10 میلیمتر، وزن (1.07،1.36،2) کیلوگرم بر متر که از جنس آلومینیوم است. پروفیل آلومینیوم 45*45 دارای 3 سایز سبک، متوسط و سنگین در استاندارد بین المللی است و کاربرد این نوع پروفیل در ساخت شاسی با استقامت بالا می باشد.

پروفیل آلومینیوم دارای شیار صنعتی 60*60

اندازه مقطع این پروفیل 60*60 میلمتر، slot اسلات 10 میلیمتر، وزن 2.1 کیلوگرم بر متر که از جنس آلومینیوم است. این نوع پروفیل دارای ابعاد بزرگی است و برای فریم های صنعتی و فریم های پارتیشن بندی بسیار مناسب است.

پروفیل آلومینیوم دارای شیار صنعتی 80*80

اندازه مقطع این پروفیل 80*80 میلمتر، slot اسلات 10 میلیمتر، وزن 2.93 کیلوگرم بر متر که از جنس آلومینیوم است. این پروفیل سنگین بسیار حجیم و گران قیمت است و در ساخت دستگاه های بزرگ و سازه های پارتیشنی مانند نمایشگاه ها استفاده میشود.

پروفیل آلومینیوم دارای شیار صنعتی 90*45

اندازه مقطع این پروفیل 90*45 میلمتر، slot اسلات 10 میلیمتر، وزن (3.2، 2.7، 2) کیلوگرم بر متر که از جنس آلومینیوم است. پروفیل آلومینیوم 90*45 دارای 3 سایز سبک، متوسط و سنگین در استاندارد بین المللی است و کاربرد این نوع پروفیل در ساخت ستون در شاسی استفاده میشود.

پروفیل آلومینیوم دارای شیار صنعتی 80*40

اندازه مقطع این پروفیل 80*40 میلمتر، slot اسلات 10 میلیمتر، وزن 2.1 کیلو گرم بر متر که از جنس آلومینیوم است. پروفیل 80*40 دارای استحکام بسیار بالا مس باشد و نسبت به دیگر پروفیل ها وزنی متوسط دارد و به عنوان ستون قابل استفاده می باشند.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *