HMI ایرانی- PAC 7035 AL | صفحه نمایش لمسی ایرانی 3.5 اینچ

فرارو پویا
"از 5 امتیاز"

پردازنده اصلی
صفحه نمایش لمسی ۳٫۵ اینچ با وضوح ۳۲۰×۲۴۰ پیکسل
۴ ورودی دیجیتال ایزوله (PNP)
۴ خروجی دیجیتال ایزوله (PNP)
1 ورودي آنالوگ 24 بيتي-نرخ نمونه برداري 5-1000 نمونه
1 خروجي آنالوگ (16-12) بيتي 
۱ پورت Ethernet
۱ پورت سریال RS485
کارت حافظه یک گیگابایتی – MicroSD
تغذیه ۲۲۰ ولت AC یا ۲۴ ولت DC

علاوه بر امكان طراحي صفحات HMI همانند يك PLC  قابل برنامه ريزي است. اين دستگاه كليه امكانات اين خانواده را از جمله MODEBUS RTU ، Internal MMC ، Ethernet ، RTC برنامه ريزي با استفاده از نرم افزار FBD Editor به زبان Function Block و.. دارا می باشند

همچنين دارا بودن Webserver داخلي و امكان ارتباط با پروتكل  FTP از ديگر امكانات اين دستگاه مي باشد باشد كه توانايي استفاده از دستگاه به عنوان Data Logger  را به كاربر مي دهد.

 


تماس با کارشناس
دسته بندی :
کلمات کلیدی : تولید ملی ساخت ایران محصولات صنعتی 7035 PAC 7035 اچ ام ای ایرانی اچ ام ای 3 اینچ صفحه نمایش لمسی صفحه نمایش لمسی ایرانی hmi ایرانی فرارو hmi hmi 3.5 hmi ارزون اچ ام ای ارزون فراروپایا
مدل: PAC 7035
اندازه صفحه نمایش: 3.5 اینچ
وضوح تصویر: ۳۲۰×۲۴۰ پیکسل
تعداد ورودی: ۴ عدد دیجیتال ایزوله (PNP)
تعداد خروجی: ۴ عدد دیجیتال ایزوله (PNP)
تعداد ورودی آنالوگ: یک کانال 24 بيتي
گارانتی: یک سال
تعداد خروجی آنالوگ: یک کانال 16 بيتي
ولتاژ تغذیه: ۲۲۰ ولت AC , یا ۲۴ ولت DC
پورتهای ارتباطی: یک عدد Ethernet , یک عدد RS485
شماره سریال : fararo7035al

پردازنده اصلی
صفحه نمایش لمسی ۳٫۵ اینچ با وضوح ۳۲۰×۲۴۰ پیکسل
۴ ورودی دیجیتال ایزوله (PNP)
۴ خروجی دیجیتال ایزوله (PNP)
1 ورودي آنالوگ 24 بيتي-نرخ نمونه برداري 5-1000 نمونه
1 خروجي آنالوگ (16-12) بيتي 
۱ پورت Ethernet
۱ پورت سریال RS485
کارت حافظه یک گیگابایتی – MicroSD
تغذیه ۲۲۰ ولت AC یا ۲۴ ولت DC

علاوه بر امكان طراحي صفحات HMI همانند يك PLC  قابل برنامه ريزي است. اين دستگاه كليه امكانات اين خانواده را از جمله MODEBUS RTU ، Internal MMC ، Ethernet ، RTC برنامه ريزي با استفاده از نرم افزار FBD Editor به زبان Function Block و.. دارا می باشند

همچنين دارا بودن Webserver داخلي و امكان ارتباط با پروتكل  FTP از ديگر امكانات اين دستگاه مي باشد باشد كه توانايي استفاده از دستگاه به عنوان Data Logger  را به كاربر مي دهد.

 

طراحی محصولات  این سری بر اساس ایده ادغام PLC و HMI بنا شده است تا علاوه بر دارا بودن کلیات سری PAC 6000  دارای صفحه نمایش لمسی نیز می باشند. کاربران می توانند علاوه از امکانات یک PAC از قابلیت های یک HMI نیز بهره مند شوند، کم باعث کم شدن هزینه و اجرای ساده تر پروژه ها می شود.

این مجموعه نیز بر اساس میکروکنترلر های سری ARM از خانواده LPC ساخت شرکت NXP طراحی شده اند.

مدل PAC 7035AL به تنهایی یک پک کامل می باشد بطوری که علاوه بر داشتن صفحه نمایش لمسی ۳٫۵ اینچ با وضوح ۳۲۰×۲۴۰ پیکسل دارای ۴ ورودی دیجیتال ایزوله (PNP)و ۴ خروجی دیجیتال ایزوله (PNP) دارای یک ورودي آنالوگ 24 بيتي-نرخ نمونه برداري 5-1000 نمونه و یک  خروجي آنالوگ (16-12) بيتي می باشد ، همچنین یک عدد پورت Ethernet با یک پورت سریال RS485 و کارت حافظه یک گیگابایتی   MicroSD می باشد . تغذیه این مدل بنا بر درخواست مشتری می تواند ۲۲۰ ولت AC یا ۲۴ ولت DC باشد .

 

HMI چیست ؟

رابط ماشین و انسان یا مخفف Human Machine Interface می باشد ، مجموعه از تجهیزات الکترونیکی که وظیفه کنترل و پایش تجهیزات اتوماسیون صنعتی را بر عهده دارند. این رابط بمنظور برقراری ارتباط میان اپراتور و نیروی انسانی و ابزارهای کنترلی یک سیستم صنعتی بکار می رود.
اگر سیستمهای کنترل صنعتی نظیر PLC را مجموعه‌ی همبسته‌ی سخت افزاری و نرم افزاری بدانیم که بمنظور مانیتورینگ و کنترل عملیات‌های مکانیکی به صورت هوشمند طراحی می‌شوند، رابط‌های انسان و ماشین یا HMI ها مجموعه اجزای الکترونیکی را شامل می‌شوند که سیستمهای اتوماسیون را علامت‌دهی و کنترل میکنند.
رابط‌های انسان و ماشین (HMI) بسته به اقتضا و نیاز واحدهای صنعتی کاربردهای متنوعی دارند؛ اما بطور کلی وظیفه‌شان ترجمان داده‌های هر جزء از سیستم کنترل صنعتی به صورتی است که برای اپراتورها قابل فهم و خوانش باشد. HMI ها معمولاً دارای صفحات مونیتور LCD یا LED بوده و اطلاعات و داده‌ها را به صورت گرافیکی و قابل فهم در دسترس اپراتور قرار می‌دهند. از طریق این ابزار اپراتورها و ناظران فرایندهای صنعتی می‌توانند عملکردهای صنعتی و تولیدی را کنترل و فرایندهای مرتبط با همدیگر را هماهنگ‌سازی کنند.  برای مثال، یک اپراتور می تواند از طریق HMI ها کلیدها، پمپ‌ها و‌نظایر آن را روشن و خاموش کند، یا دمای یک مجموعه را افزایش یا کاهش دهد.

آن‌چه طی سالیان اخیر نظر صاحبان صنایع را به استفاده از تجهیزات اتوماسیون صنعتی و از جمله بکار بردن HMI جهت مانیتورینگ فرایندها سوق داده است مزایای متعددی است که این قسم محصولات می‌توانند برای یک مجموعه صنعتی داشت باشند. برخی از این مزایا در خصوص فن‌آوری HMI بشرح زیرند:
   دارا بودن HMI به صفحه نشانگر LCD یا LED با صفحه نمایش غالباً رنگی باعث فهم‌پذیر شدن پیامهای صادره نزد اپراتورها خواهد بود. بنابراین جهت استفاده از این ابزار نیازی به تجربه و تبحر و آموزش‌های ویژه نخواهد بود. 
   دارا بودن صفحه لمسی که باعث افزایش سرعت انجام تنظیمات و بدین ترتیب بر افزایش بهره‌وری کار می‌افزاید.
   دارای آلارم و هشداردهنده هایی که به اپراتور فرصت می‌دهد زودتر از بروز هر گونه رویداد غیر قابل پیش بینی نسبت به کنترل و مدیریت آن وارد عمل شود. 
   دستورالعملهای کار با این تجهیزات معمولاً ساده و قابل فهم برای اپراتورهای معمولی است. از این‌رو با توجه جهش‌های اخیر در فضای صنعتی که بر تسیهل فرایندها و کاهش ضریب خطاهای نیروی انسانی تأکید دارد، HMI توانسته است به طرز چشمگیری نظر مساعد صاحبان صنایع در خصوص کاهش ضریب ریسک در فرایندها را جلب کند. 
   این تکنولوژی همچنین باعث افزایش بهره‌وری فرایندها و موفقیت صاحبان صنایع در کسب خروجی عملکرد بیشتر نسبت به روشهای سنتی شده است. طبیعتاً افزایش سرعت عملکردها، اتوماتیک شدن فرایندها و رفع وقفه‌های ناشی از عملکرد نیروی انسانی، کاهش میزان خطا در عملکردهای نیروی انسانی، کاهش قیمت تمام شده در فرایندهای بازرسی و تنظیمات و... همگی از جمله دستاوردهای این فن‌آوری نوظهور در عرصه صنعت بوده‌اند. 
   غالباً HMI ها دارای قابلیت شبیه‌سازی فرایندها می‌باشند، بنحوی که اپراتور بدون نیاز به نمونه‌گیری و نمونه‌سازی از فرایندها قادر است آن‌ها را مورد پایش و آزمون قرار دهد. 
   شرح فرایندها به صورت تصویری و شماتیک که قابلیت انتقال پیام از طریق آن بمراتب بیشتر از متن و دستورالعمل کتبی است. اپراتورها طبیعتاً با شما و تصویر یک فرایند ارتباط نزدیک‌تری برقرار خواهند کرد تا دستورالعمل آن به صورت مکتوب. این امر باعث تسریع روند پیشبرد امور و عملیات‌ها خواهد شد.
   به لحاظ سخت افزاری این ابزار نسبت به ابزارهای سنتی و مکانیکی هزینه‌های بسیار کمتری را دارد و از طریق آن نیاز به حجم بالایی از تجهیزات فنی نظیر کابلها، لامپها و... بمنظور دریافت عملکردی همسان با HMI رفع خواهد شد. به عبارتی دیگر این ابزار به سادگی جای تجهیزات و ابزار متعددی را خواهد گرفت و در عوض عملکردی همسان و چه بسا بهتری را برای استفاده‌کنندگان بهمراه خواهد داشت.
  قابلیت ثبت داده‌ها و ضبط آنها به منظور استفاده از آن‌ها در مواقع نیاز نیز می‌باشد. به این ترتیب بدون نیاز به بایگانی سخت افزاری داده‌های فرایندهای‌های مکانیکی، اطلاعات در این تجهیزات ثبت و ضبط شده و در موارد نیاز، برای مثال وقتی فرایند دچار ایراد مکانیکی میشود، و یا نیاز به بازنگری و اعمال هر گونه تغییر در تنظیمات باشد، می‌توان براحتی به داده‌های ثبت شده مراجعه کرد. 

 

كاربرد ها

 

مانيتورينگ و  HMI

سيستم هاي كنترل گسترده (DCS)

سيستم هاي كنترل و سوپروايزري

جمع آوري داده (Data Acquisition)

سيستم هاي مديريت انرژي

سيستم هاي امنيتي

اتوماسيون ساختمان

سيستم هاي كنترل فشار و دبي

Data Logger

Web Server

 

مشخصات ترمينال ها

ترمينال هاي اين دستگاه در دو گروه 12 پين و 7 پين در بالا و پايين دستگاه تعبيه شده اند. در جدول زير نام و مشخصات هر ترمينال آمده است

 

 

 

منوي تنظيمات دستگاه

 

با قرار دادن دستگاه در حالت STOP  دستگاه وارد منوي تنظيمات مي شود. در اين منو مي توان تنظيمات RS485 ، كاليبره كردن صفحه لمسي تنظيمات Ethernet ، تنظيم ساعت و تاريخ و به روز كردن Firmware  دستگاه را انجام داد.

 

 

Webserver

 وجود Web Server داخلي در اين دستگاه ها، اين امكان را براي كاربر فراهم مي آورد كه بتواند صفحات Web  با فرمت html را بر روي دستگاه قرار دهد و سپس از طريق پروتكل HTTP با دستگاه ارتباط برقرار كند.

با برقراري ارتباط با دستگاه از طريق پروتكل HTTP محتويات صفحات html  بارگذاري شده بر روي دستگاه از طريق نرم افزارهاي  Web Browser مانندinternet Explorer قابل مشاهده است. كاربر مي تواند صفحات html دلخواه خود را طراحي كند و نيز از طريق اين صفحات متغيرهاي موجود در برنامه دستگاه را مانيتور نمايد و مقادير آنها را تغيير دهد. با اين امكان، اپراتور قادر است حتي از طريق شبكه اينترنت و از هر مكاني به دستگاه متصل شده و صفحات html روي آن را مشاهده كند و بدين وسيله وضعيت متغيرهاي مختلف دستگاه را ببيند و يا فرامين مورد نظر خود را از اين طريق براي دستگاه ارسال نمايد.

 

مبدل آنالوگ به ديجيتال

مبدل آنالوگ به ديجيتال داخلي دستگاه 10 بيتي مي باشد که محدوده ولتاژ 0 تا 10 را ولت اندازه گيري می کند

ورودي آنالوگ به ديجيتال 10 بيتي براي مواردي كه به دقت بالايي براي نمونه گيري نياز نيست مفيد مي باشد. با استفاده از يك پتانسيومتر و خروجي ولتاژ 10 ولت دستگاه مي توان ولتاز متغير 0 تا 10 ولت را به ورودي آنالوگ اعمال كرد.

توجه داشته باشيد كه محدوده ولتاژ براي ورودي آنالوگ 0 تا 10 ولت مي باشد.

 

خروجي آنالوگ

يك كانال خروجي آنالوگ 10 بيتي مي باشد كه مي تواند ولتاژ 0 تا 10 ولت را توليد كند. اين كار با تنظيم متغير خروجي آنالوگ در نرم افزار انجام مي شود.

 

ورودي ديجيتال

ورودي هاي ديجيتال دستگاه داراي توانايي اتصال انواع سنسور هاي از نوع كليد مي باشد. در شكل زير نحوه اتصال كليد به ورودي هاي ديجيتال نشان داده شده است. براي اتصال كليدها مي توان از منبع تغذيه مشترك يا مجزا استفاده كرد.همچنین داراي ايزولاسيون مي باشند.

 

خروجي ديجيتال

خروجي هاي ديجيتال دستگاه به صورت كلكتور باز است و داراي تغذيه خارجي مي باشد. انواع بار مانند رله ، كنتاكتور ، لامپ ، شير هاي برقي و ... با سطح ولتاژ مختلف را مي توان به خروجي هاي ديجيتال وصل كرد. همچنین داراي ايزولاسيون مي باشند.

 

خروجي PWM

PWM یا مدولاسيون پهناي پالس ، يك راه بسيار موثر براي فراهم كردن مقدار مطلوبي توان بين ماكزيمم و مينيمم آن است. يك سوئيچ قدرت ساده در زماني كه روشن است تمامي ولتاژ منبع را عبور مي دهد و با تنظيم زمان روشن و خاموش بودن آن مي توان مقدار مشخصي توان را به بار منتقل كرد. اين كار توسط پالس PWM انجام مي شود.

خروجي هاي ديجيتال دستگاه داراي قابليت توليد پالس PWM مي باشد كه توسط نرم افزار مي تواند فعال يا غير فعال شود. از ويژگي هاي خروجي PWM دستگاه متغير بودن فركانس و Duty Cycle در خروجي مي باشد و توسط آن مي توان انواع Proportional Valve ها و SSR ها و DC Motor  و .. را كنترل كرد. بايد توجه داشت كه خروجي هاي ديجيتال كلكتور باز مي باشد و بايد از مقاومت Pull Down در خروجي استفاده كرد.

با توجه به نمودار بالا Duty Cycle ، پالس PWM توسط متغير PWM_CHx_Duty  تنظيم مي شود. بايد توجه داشت كه براي هر كانال اين پارامتر به طور جداگانه قابل تنظيم است. همچنين PWM Period توسط متغير PWM_Period  در نرم افزار قابل تظيم است. اين پارامتر براي تمام كانال ها مشترك مي باشد.

 

مشخصه مكانيكي

 

 

تعدد و تنوع کاربردی این تجهیز باعث شده است که HMIها را اینترنت ابزارها بخوانند. همچون شبکه فضای مجازی اینترنت که دنیایی از داده‌ها و قابلیت‌ها را در دسترس کاربران قرار می‌دهند، HMI ها بلحاظ تنوع کاربردی در تنظیم و پایش و مانیتورینگ داده‌ها دنیایی جدید برای صنایع می‌گشایند. بدون شک کاربران این تکنولوژی در صورت کاوش در کاربردهای آن، قادرند بسیاری از مشکلات و فرایندهای زمان‌بر و محتاج به نیروی انسانی و مهارت را به راحتی و بطریق نرم افزاری در مدت زمان کمتر و با نیروی انسانی کمتر انجام دهند

 

مهمترین پارامترهای پنل HMI :

ابعاد و اندازه :

پنل های HMI در اندازه های متفاوتی از ۴ تا ۱۹ اینچ ساخته می شوند ولی پرمصرف ترین اندازه ها در رنج ۷ تا ۱۰ اینچ می باشد این پنل ها قابلیت نصب بر روی درب تابلو های ایستاده و پیانویی را دارند و همانطور که در بالا هم اشاره شد دارای صفحه لمسی می باشند .

رزولوشن :

رزولیشن یا وضوح تصویر پنل های HMI مانند صفحه نمایش لبتاپ و گوشی های رایج بسیار بالا نمی باشد ولی جهت استفاده های صنعتی مناسب بوده و هرچه رزولیشن بالاتر باشد تعداد نقاط تشکیل دهنده تصویر نیز بیشتر است و در نتیجه تصویری با کیفیت تر خواهیم داشت .

تعداد رنگ :

هر چه تعداد رنگ یک پنل HMI بیشتر باشد، کیفیت نمایش آن بیشتر است. پنل هایی که تعداد رنگ کمتر از ۱۶۰۰۰ رنگ دارند از کیفیت نمایش خوبی برخوردار نیستند. تعداد رنگ ۶۵۰۰۰ تایی، جزو کیفیت های بالا در پنل های HMI بشمار می رود.

پورت ها و پروتکل های ارتباطی :

اکثر پنل های HMI دارای پورت های ارتباطی متداول می باشند. آنچه مهم است آنست که پورت های پر کاربردی نظیر RS-232و RS-485 و Ethernet و USB بر روی پنل HMI جهت ارتباط با ماژول های I/O و یا PC وجود داشته باشد.

نرم افزار واسط کاربری :

یکی از مهمترین پارامترهای انتخاب پنل HMI، نرم افزار واسط کاربری قدرتمند و انعطاف پذیر آن است. این نرم افزارها دارای آیکون ها و نمادهای گرافیکی زیبا و متنوع می باشند و امکان تعریف آیکون های مختلف را دارند. در واقع نرم افزار HMI مناسب، نرم افزاری است که امکانات زیر را در اختیار کاربرانش قرار دهد:

گرافیک بالا و زیبا

آیکون های متنوع برای کاربردهای مختلف با طراحی های زیبا

پشتیبانی از پروتکل های ارتباطی مختلف نظیر TCP/IP، Modbus،  Profibus، CAN bus، Field bus و …

دارای ساختار ماجولار و مبتنی بر استاندارد OPC Foundation جهت سازگاری با تجهیزات سخت افزاری مختلف

کاربری آسان و انعطاف پذیری بالا در پیاده سازی فرآیندهای کنترلی مختلف

امکان پیاده سازی حلقه های کنترلی متعدد جهت کنترل فرآیند

پردازنده قدرتمند :

قدرت پردازنده بکار رفته در پنل HMI از این لحاظ که بتواند حلقه های کنترلی متعدد و متنوع را به صورت همزمان به اجرا در آورد، بسیار حائز اهمیت می باشد.

رنج دمای کارکرد بالا :

پنل HMI بایستی بتواند در دماهای زیر صفر درجه و بالای ۵۰ درجه نیز به خوبی کار کند در واقع رنج دمای ۱۰- درجه تا ۶۵ درجه سانتیگراد برای پنل های HMI که در محیط های صنعتی و عملیاتی مورد استفاده قرار گیرند، ضروری می باشد.

درجه حفاظتی مناسب برای کاربردهای صنعتی در محیط های خشن :

یکی دیگر از پارامترهای مهم، درجه حفاظتی پنل HMI جهت استفاده در محیط های خشن و صنعتی می باشد که بر حسب نوع کاربری می تواند از IP54 تا IP67 یا حتی بالاتر انتخاب شود.

برخی از HMI Panel) HMI) دارای یک سیستم عامل (OS) استاندارد نظیر Linux یا Windows CE و موارد مشابه برخوردارند و کاربران می توانند نرم افزارهای خاص مورد نظر خود را که توسط خود آنها پیاده سازی گردیده و یا توسط شرکت های ثالث طراحی و پیاده سازی گردیده است، بر روی ان به اجرا در آورند. عموما دارای اکثر قابلیت های یک کامپیوتر به صورت محدود می باشند و می توان نرم افزارهای کاربردی مختلف را بر روی آنها اجرا نمود.

 

 

ضرورت استفاده از HMI

‌یکی از دلایل پیشرفت و رشد صنایع در عصر جدید، استفاده از تکنولوژی از جمله همین فناوری HMI می باشد. HMI در کنار سایر تجهیزات اتوماسیون صنعتی مانند  PLC، اکتیویتور، سنسور و سایر تجهیزات، کارآیی و اثربخشی مشهود در صنایع داشته است. اقبال بازار به خرید این محصول و افزایش تولید HMI توسط تامین کنندگان تجهیزات صنعتی، نشان دهنده اهمیت این وسیله می باشد. در سالهای اخیر، با آشنایی صاحبان صنایع با تکنولوژی روز ضرورت استفاده از HMI و مزایای بهره بردن از این ابزار به خوبی درک شده است. با توجه به این شرایط می توان گفت HMI امتحان خود در زمینه افزایش بهره وری فرایندهای صنعتی را پس داده است.

کاربرد این تکنولوژی بسیار گسترده است و می توان در دامنه وسیعی از سیستم ها و فرآیندها استفاده شود. از سامانه های تک کاربردی و مستقل تا سامانه های بزرگ و ترکیبی می توانند از این ابزار استفاده کنند. برای استفاده از HMI در سامانه های توزیع، می توان از سخت افزارهای سروری استفاده کرد تا با نیازهای کاربر سازگار شود.

به طور کلی ضرورت استفاده از این تکنولوژی در هر مورد خود را نشان خواهد داد. یعنی در صورت نبود این ابزار، سیستم با مشکل مواجه خواهد بود و لزوم استفاده از این ابزار حس می شود. در تمامی سیستم هایی که نیازمند مانیتورینگ و تعامل کاربر با سیستم هستند، استفاده از HMI ضرورت دارد. این فناوری با توجه به تکنولوژی لمسی که در آن به کار رفته بسیار مطلوب و آشناست.

شرایط پیاده سازی HMI

‌با توجه به ماهیت HMI این ابزار در مواقعی کاربرد دارد که نیروی انسانی باید با ماشین و ابزار اتوماسیون صنعتی ارتباط برقرار کند. یعنی از ماشین اطلاعات بگیرد یا اطلاعاتی را وارد ماشین کند. میزان این ارتباط و این که تا چه حد می تواند وسیع باشد، در هر مورد فرق می کند. اما HMI در تمامی این ارتباطات می تواند مورد استفاده قرار گیرد. از این فناوری معمولا در فرآیند ساخت استفاده می شود. دامنه استفاده از این فناوری می تواند از صنایع کشاورزی و صنایع غذایی تا صنعت تولید تجهیزات اتوماسیون صنعتی گسترده باشد! همچنین تمامی صنعت هایی که حالت فرآیندی دارند، مانند صنایع نفت و گاز به احتمال بسیار زیاد از این ابزار استفاده می کنند. استفاده از HMI در صنایع فرآیندی یکی از واجب ترین امور است! این ابزار در این سیستم ها در اتاق کنترل نصب می شوند. جایی که فرآیند ها مدیریت و پایش می شوند.

 

مشخصات كلی HMI :

دارای صفحه تاچ اسكرین و LCD و یا نوع TFT 
ارتباط سریال از طریق دو پورت بصورت همزمان (RS-232,RS-485)
شبیه سازی -  سیمولاتور  on-line/off line
پورت USB برای ارسال و دریافت برنامه
امكان ذخیره سازی اطلاعات بصورت record
قابلیت slave بودن در یك شبكه مانیتورینگ
دارای ماكرو جهت انجام محاسبات و اعمال منطقی
قابل اتصال به انواع PLC
قابل اتصال به اینورتر، سرو درایوو هر وسیله دارای پورت RS-485
قابلیت نمایش اطلاعات بصورت منحنی یا نمودار
توانایی نمایش انیمیشن
دارای  RTC به منظور عملكرد در تاریخ و ساعت معین

در  واقع HMI یک برنامه ی  گرافیکی  است که در آن کلید ها ، نمایشگر ها ، عقربه ها  و ...  توسط  اشکال  گرافیکی  ایجاد شده اند ، در  اغلب  موارد سخت افزار  مورد بحث  کامیپوتر  های  صنعتی  ( که در  ایران ، کامپیوتر + برنامه ی  HMI ، به نام HMI یاد میشود ) و دستگاه مورد نظر  PLC می باشد

 

HMI  به لحاظ اندازه:

HMI ها در اندازه های مشخص و مختلف به بازار عرضه میشود.اندازه ها به این ترتیب است.

 ۲ اینچ TEXT PANEL

3.7 اینچ TEXT PANEL

4.3 اینچ TOUCH PANEL

 5 اینچ TOUCH PANEL

 7 اینچ TOUCH PANEL

8 اینچ TOUCH PANEL

 10 اینچ TOUCH PANEL

 12 اینچ TOUCH PANEL

15 اینچ TOUCH PANEL

 

معمولا از HMI برای مانیتورینگ و کنترل و ثبت اطلاعات یک سیستم استفاده میشود.
مثال: فرض کنید قصد هوشمند سازی یک موتورخانه را دارید در اینصورت باید تجهیزات زیر را تهیه کنید.
سنسور دما به همراه ترانسمیتر دما که توسط آنها دمای بخش های مختلف موتورخانه اندازه گیری میشود.
ماژول رله که توسط آن فرمان های لازم برای کنترل مشعل و پمپ ها صورت میگیرد.
در اینجا  HMI مقدار دما را از سنسورها خوانده و بر اساس تنظیمات انجام گرفته و الگوریتم کنترل تعریف شده ، فرمان های لازم را به ماژول رله ارسال میکند. کاربر از طریق صفحه لمسی HMI تنظیمات دما را میتواند تغییر دهد و یا در هر لحظه میتواند مقادیر دما و یا اطلاعات ثبت شده قبلی را مشاهده کند.

 

امتیاز کاربران به : HMI ایرانی- PAC 7035 AL | صفحه نمایش لمسی ایرانی 3.5 اینچ
{{x.rating_title}}
{{x.rate}}

برای ثبت نظر، ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید

ورود

نظرات کاربران:

{{comment.comment}}


{{comment.add_time | jdate}}

{{comment.creator_name}}