آموزش و خدمات, معرفی محصولات CNC

باتری شارژر 12 ولت 70 امپر ایرانی برند جی کووات

باتری شارژر

باتری شارژر  12 وات 70 امپر  برند JCowatt

 

  • ساخت ایران
  • برند: JCOWATT
  • مدل: EGC7012
  • 12 ولت
  • 70 امپر
  • کیفیت بالا ،  قیمت مناسب

 

جهت اطلاعات بیشتر و قیمت با شماره تماس 09156945426 در واتساپ ارتباط بگیرید..

 

شارژر باطری چیست؟

شارژر باطری یا شارژر دستگاهی است که برای قرار دادن انرژی در باتری ثانوی و یا باتری قابل شارژ ذخیره می کند و با ایجاد جریان الکتریسیته از طریق آن استفاده می شود.
شارژر باطری، باتری ها را شارژ می کند تا هنگامی که به ولتاژ خاصی برسند و سپس باتری آنها را شارژ می کند تا زمانی که قطع شود و شارژش تمام شود

پروتکل شارژ بستگی به اندازه و نوع باتری دارد که شارژ شده است. برخی از انواع باطری ها برای بارگزاری بیش از حد (شارژ مداوم بعد از اینکه باتری کاملا شارژ شود) تحمل بالایی دارند. با توجه به نوع باتری می توانند با اتصال به منبع ولتاژ ثابت و یا منبع جریان ثابت بارگیری شود. شارژرهای معمولی ازاین دسته باید در انتهای چرخه شارژ به طور دستی قطع شوند، و برخی از انواع باتری ها ممکن است حدودا زمانی که شارژ کامل شود از تایمر برای قطع جریان شارژ در زمان معین استفاده شود. این مدت به صورت تقریبی تا زمانی که شارژ کامل شود محاسبه میشود.نمونه های دیگر باتری نمی توانند شارژ بیش از حد را تحمل کنند ظرفیت و طول عمر باتری کاهش میابد و آسیب می بینند و از عمر مفیدشان کم می شود و یا بیش از حد گرم می شوند و یا حتی ممکن است منفجر شوند. شارژر باطری ها ممکن است مدارات دما و یا ولتاژ حساس و یک کنترل کننده ریز پردازنده را تنظیم کنند تا جریان شارژ و ولتاژ را تنظیم کنند، وضعیت شارژ را تعیین می کند و در انتهای شارژ به صورت خودکار قطع می شوند.

یک شارژر ساده معادل یک آداپتور دیود AC / DC می باشد. در هر زمان 300 میلی آمپر به باتری اعمال می شود که در صورتی که باقی بماند و بیش از حد طول بکشد به باتری شما آسیب می زند.

یک شارژر باطری مقدار نسبتا کمی از جریان را فراهم می کند، برخی از انواع باتری نمی توانند هر گونه شارژ خالی را تحمل کنند. تلاش برای انجام این کار می تواند منجر به آسیب می شود. سلول های باتری یون لیتیوم از یک سیستم شیمی استفاده می کند که اجازه شارژ بی نهایت خالی را نمی دهند.

شارژر باتری ممکن است چندین ساعت طول بکشد تا کاملا شارژ شود. شارژرهای با سرعت بالا می توانند ظرفیت بسیار زیادی را سریعا بازیابی کند. وسایل نقلیه الکتریکی به شارژرهای با سرعت بالا نیاز دارند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *