اینورتر ایرانی زیما / مدلG100 صنعتی 1.5 کیلو وات تکفاز

زیما
"از 5 امتیاز"

2,110,000تومان

اینورتر ایرانی زیما مدلG100 صنعتی 1.5 کیلو وات تکفاز

کاهش هزینه و زمان نصب و راه اندازی
 افزایش طول عمر و بازدهی
دارای مد کنترلی V/F و Sensor less و Slip Compensation
دارای 5 ورودی مولتی دیجیتال و یک ورودی پرسرعت
دارای 3 ورودی مولتی فانکشن آنالوگ
دارای توابع کنترلی پیشرفته
سازگاری با انواع کاربردها ( پمپ ، فن ، نوار نقاله و ... )
قابلیت اتصال به مدباس 485
سیستم پیشرفته حفاظت از درایو و موتور
قیمت بسیار مناسب
دو سال گارانتی تعویض

 











انتخاب رنگ:
دسته بندی :
کلمات کلیدی : ساخت ایران inverter inverter ایرانی اینورتر اینورتر ایرانی اینورتر ملی اینورتر ایرانی آگر درایو ایرانی اینورتر زیما فروش اینورتر زیما فروش اینورتر مشهد اینورتر صنعتی
شماره سریال : ximag1001.5

اینورتر ایرانی زیما مدلG100 صنعتی 1.5 کیلو وات تکفاز

کاهش هزینه و زمان نصب و راه اندازی
 افزایش طول عمر و بازدهی
دارای مد کنترلی V/F و Sensor less و Slip Compensation
دارای 5 ورودی مولتی دیجیتال و یک ورودی پرسرعت
دارای 3 ورودی مولتی فانکشن آنالوگ
دارای توابع کنترلی پیشرفته
سازگاری با انواع کاربردها ( پمپ ، فن ، نوار نقاله و ... )
قابلیت اتصال به مدباس 485
سیستم پیشرفته حفاظت از درایو و موتور
قیمت بسیار مناسب
دو سال گارانتی تعویض

 

اینورتر صنعتی زیما G100

 

زیما بر اساس کاهش هزینه و زمان نصب و راهاندازی و افزایش طول عمر و بازدهی طراحی شده است.

 

 مشخصات فنی XIMA ( 0.4 – 11 Kw )

0 – 600.0 Hz            Output Frequency Range

 0.001 Hz(0.1Hz display)                Frequency resoulution

 2.0 – 10.0 KHz                  PWM Frequency

 Space vector            PWM modulation

 >11bit           PWM resolution

 12bit / 4Msps           ADC resolution

 32bit Motor control            DSP

 1000Hz                   Control sampling Frequency

 47 – 63 Hz               Input Frequency

 200-260(1PH) / 330-460(3PH)                  Input Voltage

 0 – Input Voltage               Output Voltage

 >98%           Efficiency (PF=1,Vout=Vin)

 <10A            Inrush Current

 To phase, Ground, +Bus, -Bus                Phase Short circuit protection

 150%           Maximum Starting torque

 DC Brake, Dynamic Brake           Brake

 380V(1PH) / 700V(3PH)               Voltage limit threshold (if enabled)

 370V(1PH) / 690 V (3PH)              Brake ON Voltage

 365V(1PH) / 680 V (3PH)              Brake OFF Voltage

 400V(1PH) / 720 V (3PH)              Over Voltage fault

 Adjustable              Current limit threshold

 2 x Drive rated Current                Over Current threshold

 14.3Kohm               Analog Voltage Input impedance

 150ohm                  Analog Current Input impedance

 9.5Kohm                Digital Input impedance

 12 – 14V                 12V output Voltage

 5ohm(PTC protected)                  12V supply output impedance

 

ابعاد فیزیکی دستگاه اینورتر زیما G100  صنعتی 

ابعاد زیما

آشنائی با وِیژگیهای منحصر به فرد درایو زیماG100  صنعتی 

 

محدوده اضافه با ر

در حالت نرمال باید جریان موتور کمتر از جریان نامی اینورتر باشد و درصورتیکه این جریان بیش ا ز110 درصد جریان نامی اینورتر باشد، دستگاه به فاز اضافه بار یا Overload وارد میشود و بسته به مقدار اضافه بار، پس از مدت زمانی خطای اضافه بار اتفاق افتاده و سیستم نیاز به ریست کردن دارد.

اگر اضافه بار در حالتی رخ دهد که موتور در حالت کار نرمال با جریان کمتر و مساوی جریان نامی بوده است، مدت زمان خطای اضافه بار کمتر از زمانی خواهد بود که اضافه بار در ابتدای راه اندازی موتور رخ دهد

درصکورتیکه که جریان موتور بیش از 200 درصد جریان نامی دستگاه باشد، دستگاه بدون تاخیر خطای اضافه جریان خواهد داد.

 

 

درصورتیکه توان متوسط موتور در مدت طولانی بیش از توان نامی دستگاه باشد، دستگاه خطای کم بودن توان دستگاه را خواهد داد بدین معنی که باید دستگاه اینورتر با یک توان بزر گتر جایگزین

توان موتور نباید به هیچ وجه بزرگتر از توان نامی اینورتر باشد در غیر این صورت کارکرد دستگاه بهینه نبوده و گارانتی دستگاه نیز باطل میشود.

همچنین وصل کردن موتور با توان کمتر از توان اینورتر هم توصیه نمیشود و توان اینورتر حداکثر یک پله از موتور بالاتر باشد.

وصل کردن چندین موتور مشابه به یک اینورتر منعی ندارد ولی باید توجه کرد که مجموع توان موتورها بیش از توان نامی اینورتر نباشد و درصورتیکه تعداد موتورها بیش از دو عدد هست، یک ضریب 0.9در توان دستگاه ضرب شود.

درجاهایی که موتور به صورت طولانی در دورهای پایین و با جریان بالا کار میکند حتماً از یک فن کمکی برای خنک کردن موتور استفاده کنید در غیر این صورت موتور و حتی اینورتر دچار مشکل خواهند شد.

سربندی موتور متناسب با ولتاژ اینورتر

به طور مثال اگر موتور 3 اسب 220 / 380 ولت مثلث/ستاره را به دستگاه یکفاز ) 220 ولت(  وصل میکنید حتماً سربندی موتور روی مثلث باشد در غیر این صورت توان موتور بسیار کاهش میابد و اگر همین موتور را به اینورتر با ورودی سه فاز 380 ولت متصل میکنید حتماً موتور به صورت ستاره بسته شده باشد در غیر این صورت احتمال خرابی موتور و دستگاه بالا میرود و یا شاهد خطای اضافه جریان خواهید بود.

نحوه اتصال درایو به موتور بر اساس ولتاژ و سیم بندی

 

توجه کنید که علاوه بر سربندی درست موتور، ولتاژ و فرکانس نامی موتور نیز باید صحیح تنظیم شود. به طور مثال موتور 380 ولت با فرکانس نامی 87 هرتز باید به دستگاه سه فاز متصل شده و فرکانس نامی موتور به روی 87 هرتز تنظیم شود.

درصکورتیکه موتور با سربندی 220 ولت را به دستگاه 380 ولت متصل کنید میتوانید فرکانس نامی موتور را روی 50 هرتز و ولتاژ نامی موتور را 220 ولت تنظیم کنید ولی توجه داشته باشید که جریان موتور با دستگاه سازگار باشد به طور مثال اگر توان نامی دستگاه کنترل دور 3 اسب است، موتور باید جریان نامی زیر 5 آمپر داشته باشد

 

نمایش ترمینال دیجیتال و آنالوگ مدارات فرما ن

برای افزایش گشتاور در حین شتابگیری و توقف باید ولتاژ نسبت به منحنی خطی V/F بالاتر انتخاب شود. بدین منظور زیما قابلیت این را دارد تا یک فرکانس نهائی را برای جلوگیری از اشباع موتور و افزایش تلفات فرکانس مورد نیاز را با ولتاژ بالاتری تحویل موتور دهد تا موتور با قدرت بیشتری راه اندازی شود یا متوقف گردد.

 

رها شدن تا ایستادن کامل

موتور رها شده تا به طور طبیعی بایستد. در این حالت اینرسی بار، زمان توقف را تعیین میکند توجه شود که تا ایستادن کامل موتور دوباره دستگاه را استارت

در درایو زیما قابلیتی برای افزایش یا کاهش فرکانس خروجی با استفاده از یک صفحه کلید خارجی وجود دارد.

سلف ورودی کاهش هارمونیک جریان

در دستگا ههای کنترل دور، برق ورودی یکسو شده و یک خازن نسبتاً بزرگ وظیفه صاف کردن برق یکسو شده را به عهده دارد. این عمل باعث به وجود آمدن هارمونیکهای قابل توجهی روی جریان ورودی میشود که خود این هارمونیکها باعث بالا رفتن مقدار موثر جریان ورودی تا حدود دو برابر میشود و این امر هم نهایتاً باعث بزرگ شدن مقطع کابل ورودی و همچنین بالا رفتن دیماند برق و  تلفات کابل و نتیجتاً مصرف برق میگردند.

سلف ورودی طراحی شده توسط این شرکت، مقدار موثر جریان ورودی )نه توان ورودی( را 30 تا 40 درصد کاهش داده و علاوه بر کم کردن تلفات حرارتی کابل و دیماند برق، عمر خازنهای دستگاه را تا حدود چند برابر افزایش میدهد و همچنین دستگاه را نسبت به نوسانهای گذرای برق ورودی، ایمنتر مینماید.

 

فیلتر نویز ورودی

دستگاه کنترل دور، برق یکسکو شده در ورودی را پس صاف شدن توسط خازن بوسیله 6 عددIGBT توسط مدولاسکیون SPACE VECTOR PWM به برق سه فاز تبدیل میکند و اگرچه فرکانس این تبدیل از حدود 1 تکا 20 کیلوهرتز متغیر است ولی هارمونیکهای فرکانس بالا به علت سرعت بالای این سوئی ها از برق ورودی کشیده میشود که اغلب به صورت مولفه مشترک بوده و باعث ایجاد نویز و اختلاف بر روی دستگاه های حساسی که برق مشترک با دستگاه دارند یا در نزدیکی دستگاه قرار دارند میشوند. این نویزها تا حدودی توسط خازن دستگاه و سلف هارمونیک تضعیف میگردند ولی برای تضعیف موثر این نویزها باید از فیلتر مخصوص مولفه مشکترر

استفاده کرد که نوع تکفاز آن برای دستگا ههای تکفاز و نوع سه فاز برای دستگا ههای سه فا ز قابل استفاده است.

 

فیلتر نویز خروجی

خروجی دستگاه کنترل دور یک ولتاژ بالای یکسویی شونده با فرکانس چندین کیلوهرتز و سرعت سویی زنی زیر 100 نانوثانیه هست و به همین خاطر هنگامیکه طول کابل خروجی دستگاه تا موتور زیاد شود ، تشعشعات قابل توجهی تولید خواهد شد که میتواند باعث اختلاف جدی در کار سنسورها و سایر ادوات الکترونیکی حساس و همچنین مسیرهای ارتباط آنالوگ و دیجیتال مجاور و حتی خود دستگاه شود.

فیلتر خروجی با کم کردن شیب تغییرات ولتاژ خروجی تا حدود 10 برابر، اثر این تشعشعات را تا حد قابل چشمپوشی کاهش میدهد و استفاده از آن در صورت دور بودن موتور از دستگاه، توصیه میشود.

توجه کنید که در صورت طولانی بودن کابل موتور، از کابل شیلد دار استفاده نموده و شیلد کابل را هم باید به زمین وصل کنید.

 

نرم افزا ر کنترل و مانیتورینگ و برد رابط اینورتر زیما

این نرم افزار برای ویندوز طراحی شده و توسط یک مبدل USB/RS485 قابلیت کنترل و مانیتورینگ و برنامه ریزی 1 تا 32 دستگاه را بر روی پروتکل MODBUS RTU به کاربر میدهد.

 

کنترلر PID اینورتر  زیما صنعتی

کنترلر PID متداولترین کنترلر خطی در صنعت هست. این کنترلر شامل سه جزء متناسب و انتگرال گیر و مشتق گیر بوده و با تنظیم هر کدام میتوان پاسخ سیستم را به پاسخ قابل قبول نزدیکتر نمود.

با در نظر گرفتن   e(t) خطای سیستم یا اختلاف مرجع و خروجی سیستم و  r(t) مقدار مرجع مورد نظر و y(t) خروجی سیستم کنترلی به طو ر u(t) فرکانس و ولتاژ درایو میتوان انواع پروسه ها را با تغییرات خروجی  کنترل کرد

کنترل کننده متناسب مضربی از خطا را به صورت آنی به خروجی کنترلر منتقل میکند به همین خاطر زیاد کردن آن میتواند باعث ناپایداری سیستم شود. کم شدن بیش ازحد این پارامتر هم عکس العمل سیستم را، در رسیدن خروجی سیستم به تعادل، کند خواهد کرد

انتگرال گیر از خطای سیستم انتگرال گرفته و آن را به خروجی منتقل میکند و باعث میشود که هیچ گونه خطای ماندگار در سیستم وجود نداشته باشد. زیاد کردن آن باعث نوسانی شدن سیستم و کم شدن آن باعث دیرتر صفر شدن خطای سیستم میشود

 

ارتباط سریال  RTU MODBUS

 

دستگاه XIMA دارای قابلیت ارتباط سریال RS485 تحت پروتکل استاندارد MODBUS هست. با استفاده از این روش میتوان تا 15 دستگاه XIMA را به هم متصل نمود (Slave) و توسط کامپیوتر یا  PLC یا هر دستگاه دیگر ( Master  ) این دستگاهها را کنترل و مانیتور کرد. تمامی فرامین از جمله استارت استوپ و تغییر جهت و تغییر فرکانس که توسط ترمینالها و صفحه کلید قابل انجام است از این طریق قابل کنترل هست. خواندن مقادیر مهم مثل فرکانس و جریان دستگاه و یا ولتاژ خروجی و دمای هیتسینگ دستگاه و وضعیت استارت استوپ و ترمز و شتابگیری در کنار قابلیت تنظیم پارامترهای دستگاه از جمله امکانات این بستر ارتباطی هست.

سرعت این ارتباط بین 4800 تکا 115200 بیت برثانیه توسط پارامتر قابل تنظیم است و هر دستگاه یک آدرس مخصوص به خود دارد که به وسیله ان توسط Master شناسایی میشود و این آدرس توسط پارامتر دیگری تنظیم میشود.

 

اینورتر دستگاه ساب )سنگ(

در این دستگاه نیاز به یک ولوم برای تنظیم سرعت و یک ورودی استارت و دو ورودی تغییر جهت دارای نگهدارنده هست.

 

اینورتر دریل

در این مورد از ولوم دیجیتال برای تنظیم دور استفاده خواهیم کرد. یک ورودی برای افزایش فرکانس ویک ورودی برای کاهش فرکانس به کار میرود. که میتوان برای این منظور از دو شاسی فشاری استفاده کنیم.

ورودی RUN برای اسکتارت کردن دریل اسکتفاده میشکود و چند فرکانس پیش تنظیم، برای انتخاب چند حالت سرعت مختلف به کار میروند.

در صورت فعال شدن چند فرکانس پیش تنظیم، شماره بزرگتر )و نه فرکانس بیشتر( غالب خواهد بود در این حالت هنگامیکه فرکانس خروجی دستگاه صفر باشد میتوان یک خروجی رله را برای کاربردهای مورد نظر تنظیم نمایید.

کنترل فشا ر

در سیستم کنترل فشار نیاز به بازخورد Feedback  فشار، مرجع ورودی متناسب با فشار و عملگرEnable و Run هست.سنسور فشار از 12 ولت دستگاه تغذیه میشود و خروجی سنسور به ورودی جریان دستگاه متصل میشود. و کنترل آن PID  میباشد

 

اینورتر برای کاربرد گردباف

دستگا ههای گردباف نیاز به عملگر استارت و تکضرب و فرکانس پیش تنظیم و ورودی ولوم برای تعیین فرکانس کار خود دارند. در این دستگاهها عملگر تغییر جهت باید غیر فعال باشد و چرخیدن برعکس موتور میتواند خسارت سنگینی به مکانیزم گردباف وارد کند.

 

اینورتر جرثقیل سقفی

استفاده از درایو فرکانس متغیر برای حرکت طولی و عرضی جرثقیل سقفی و درواز ه ای علاوه بر حذف کنتاکتورهای مربوط به تغییر جهت و نتیجتاً حذف هزینه تعویض دور های آنها، باعث را ه اندازی نرم و بدون ضربه و نتیجه بالا رفتن کیفیت و ایمنی حرکت پل میشود.

در مدلهایی که پل دوبل دارند میتوان هر دو موتور را با در نظر گرفتن توان آنها به یک درایو متصل کرد و یا از دو درایو جداگانه )با مکانیزم خاص(  استفاده کرد.

برای مثال اگر دستگاه دارای دو عدد موتور 3 اسب یا 2.2 کیلووات باشد از یک درایو 5.5 کیلووات برای راه اندازی هر دو موتور میتوان استفاده کرد. در این حالت جریان نامی موتور را برابر با جمع دجریان دو موتور تنظیم کنید.

توجه کنید که جهت چرخش موتورها حتماً مشابه باشد.

همچنین میتوان از ولوم برای تعیین فرکانس دستگاه به کار گرفت

توجه کنید برای فعال شدن موتورها هم ورودی Enable و هم یکی از ورودیهای استارت باید فعال شده باشند. با فعال شدن D5 فرکانس خروجی برابر با فرکانس پیش تنظیم خواهد بود و با غیرفعال شدن آن، ولوم دور موتور با تعیین خواهد کرد. با استفاده از یک کلید روی ورودی میتوان سرعت پیش تنظیم و یا سرعت ولوم را انتخاب نمود.

شتاب افزایش و کاهش فرکانس قابل تنظیم میباشد. مثلا برای رسیدن فرکانس خروجی از 0 به 50 هرتز و بالعکس، 3 ثانیه زمان نیاز باشد.

 

شماتیک کلی Xima

 

 

کلیدها و صفحه نمایش

دستگاه XIMA دارای یک نمایشگر 4 رقمی ممیز دار و 4 عدد چراغ LED برای نمایش مقادیر و پارامترها و یک صفحه کلید 1 تایی برای تنظیم پارامترها و ریست کردن خطاها و استارت استوپ موتور هست.

 

اینورتر چیست :

 

منظور از اینورتر دستگاه الکترونیکی است که برای کنترل کردن سرعت چرخش یک موتور AC با کنترل کردن فرکانس و ولتاژ برق اعمال شده به موتور الکتریکی بدون آنكه قدرت و گشتاور موتور كاهش يابد. اینورترها در ظرفيت هاي مختلف ساخته مي شوند که با توجه به تغذیه ورودی آن به DC و AC تقسیم می شود . جریان AC تبدیل شده می توانند بر اساس نیاز در هر ولتاژ و فرکانسی باشد که بوسیله مدارت داخلی کنترل می شود. اینورتر نوسان ساز الکترونیکی قدرت بالا است. دلیل این نام گذاری آن است که این دستگاه عمل عکس مبدل برق AC به DC متداول را انجام میدهد. در حال حاضر از اینورترجهت کنترل قدرت کشش و سرعت موتور استفاده می شود.

 

 

استفاده از اینورتر مزایای زیادی دارد که مهمترین آنها عبارتند از :

 • عدم نیاز به دستگاههای کنترل دبی مکانیکی
 • ذخیره انرژی تا ۵۰ درصد
 • نبودن شوک راه اندازی و راه اندازی نرم و توقف نرم
 • افزایش عمر مفید قطعات مکانیکی
 • تنظیم کننده سرعت موتور (کنترل دور)
 • تغیر دهنده جهت دور به راحتی
 • روشن و خاموش نمودن موتور بدون نیاز به قطع و وصل برق اصلی
 • کاهش ضربه های مکانیکی و در نتیجه افزایش طول عمر مفید قسمت مکانیکی
 • حفاظت موتور در مقابل افزایش ولتاژ و جلوگیری از آسیب دیدن موتور
 • کار کردن موتور حتی با وجود ولتاژ ورودی متغیر
 • امکان کنترل از راه دور
 • برنامه ریزی حرکت
 • ایجاد سرعت بیشتر از سرعت نامی موتور

 

کاربرد اینورتر

کاربردهای گشتاور ثابت مثل میکسرها , اکسترودرها , نوارهای نقاله....

کاربردهای توان ثابت مثل کشش و دستگاههای ماشینی....

کاربردهای گشتاور متغیر مثل فن و پمپ....

کاربرد اسانسور...

 

 

گارانتی و خدمات پس از فروش

شرکت زیما تمرکز خاصی بر روی خدمات پس از فروش داشته و هدف خود را بر روی ارائه ارزانترین و سریعترین خدمات پس از فروش متمرکز کرده است.

طراحی بسیار هوشمندانه و بهینه و ساخت تمامی بردها توسط شرکت، در کنار استفاده از قطعات معتبر و به روز، علاوه بر بکار بردن کیفیت کارکرد دستگاه، باعث کاهش هزینه تعمیرات شده و برخی برندهای وارداتی، هزینه خرابی ها بسیار پایین بوده و همچنین سرعت تعمیرات و خدمات هم قابل قیاس با اکثر

برندهای وارداتی نیست.

دستگاههای این شرکت همگی از زمان خرید - 24 ماه گارانتی تعویض و 120 ماه گارانتی تعمیر داشته و در صورت طولانی شدن مدت زمان تعمیر دستگاه به علت تعطیلی و امثالهم، یک دستگاه به صورت امانی به شما تقدیم میگردد تا کمترین وقفه درروند کار شما حاصل شود. )توجه کنید که ساعت کارکرد دستگاه،

درون حافظه مربوطه ذخیره میشود(

 

شرایط ابطال گارانتی

 • پارگی و مخدوش بودن برچسب گارانتی یا برچسب اطلاعات دستگاه.
 • در صورت مفقود شدن فاکتور خرید )برگه گارانتی( دستگاه، تاری خروج آن از شرکت معیار شروع گارانتی خواهد بود.
 • شکستگی و ضربه خوردگی شدید دستگاه.
 • وارد شدن برق بیش از 270 ولت در مدل تکفاز و 600 ولت در مدل سه فاز. )قابل تشخیص توسط خرابی و ریستورها و همچنین خواندن حافظه دستگاه(
 • وجود آلودگی و گرد و خاک زیاد در دستگاه. )نصب در محل نامناسب(
 • استفاده از موتور با توان بیشتر از توان دستگاه. )قابل تشخیص از مقدار ذخیره شده متوسط جریان و توان و دمای دستگاه(
 • آثار حرارت زیاد در محل نصب دستگاه. )مانند استفاده در نزدیکی کوره(
 • آثار رطوبت زیاد در محل نصب دستگاه. )استفاده در فضای باز یا محلهای با رطوبت بالا بدون ملحظات مربوطه(
 • وارد شدن ولتاژ بالا در قسمت ترمینال فرمان دستگاه.
 • اتصال جابجای برق ورودی و برق خروجی )موتور( و یا مقاومت ترمز.
 • منطبق نبودن تاریخ فاکتور و ساعات کارکرد دستگاه. )ذخیره شده در حافظه دستگاه(

 

 

 

امتیاز کاربران به : اینورتر ایرانی زیما / مدلG100 صنعتی 1.5 کیلو وات تکفاز
{{x.rating_title}}
{{x.rate}}

برای ثبت نظر، ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید

ورود

نظرات کاربران:

{{comment.comment}}


{{comment.add_time | jdate}}

{{comment.creator_name}}