اسپیندل موتور هوا خنک HSD

hsd ایتالیا
"از 5 امتیاز"

 اسپیندل موتور هوا خنک اچ اس دی HSD ایتالیا

اسپیندل موتور HSD تولید کشور ایتالیا می باشد ، این شرکت در زمینه اسپیندل موتور مدلهای مختلفی برای ماشینکاری فلز، چوب، کامپوزیت، آلومینیوم، پلاستیک و سنگ که مجهز به سیستم های خنک کنندگی با فن یا مایعات و نوع ابزارگیر تولزچنج یا کلت خور با ظرفیت های متنوع  و سرعتهای مناسب آن برای تعداد بسیاری از کاربردهای صنعتی با سطح کیفیت بالا ارائه داده است.

بازه توانی اسپیندل موتور های HSD از ۱ کیلو وات تا ۵۰ کیلو وات و از سرعت ۶۰۰۰ دور بر دقیقه (rpm) تا ۵۰۰۰۰ دور بر دقیقه را در بر می گیرد.

محصولات این شرکت تحت آزمایشهای دقیق قابلیت اطمینان و شبیه سازی تحت بدترین شرایط ممکن کاری قرار می گیرد تا  در سطح کیفی بالای ارائه شوند. در ادامه محصولات مطابق با مشخصات فنی ارائه شده است.

تماس با کارشناس
کلمات کلیدی : اسپیندل موتور اسپیندل موتور هوا خنک espindel hsd اسپیندل موتور هوا خنک HSD اسپیندل موتور HSD اسپیندل موتور هوا خنک اچ اس دی HSD ایتالیا اسپیندل موتور HSD ایتالیا اسپیندل موتور اچ اس دی ایتالیا اسپیندل موتور هوا خنک HSD ایتالیا اسپیندل موتور HSD
شماره سریال : espindelhsd

 اسپیندل موتور هوا خنک اچ اس دی HSD ایتالیا

اسپیندل موتور HSD تولید کشور ایتالیا می باشد ، این شرکت در زمینه اسپیندل موتور مدلهای مختلفی برای ماشینکاری فلز، چوب، کامپوزیت، آلومینیوم، پلاستیک و سنگ که مجهز به سیستم های خنک کنندگی با فن یا مایعات و نوع ابزارگیر تولزچنج یا کلت خور با ظرفیت های متنوع  و سرعتهای مناسب آن برای تعداد بسیاری از کاربردهای صنعتی با سطح کیفیت بالا ارائه داده است.

بازه توانی اسپیندل موتور های HSD از ۱ کیلو وات تا ۵۰ کیلو وات و از سرعت ۶۰۰۰ دور بر دقیقه (rpm) تا ۵۰۰۰۰ دور بر دقیقه را در بر می گیرد.

محصولات این شرکت تحت آزمایشهای دقیق قابلیت اطمینان و شبیه سازی تحت بدترین شرایط ممکن کاری قرار می گیرد تا  در سطح کیفی بالای ارائه شوند. در ادامه محصولات مطابق با مشخصات فنی ارائه شده است.

 اسپیندل موتور هوا خنک اچ اس دی HSD ایتالیا


اسپیندل موتور Hsd

اسپیندل موتورهای اچ اس دی رایج در بازار ایران را می توان به سه گروه  ES951 E-CORE و گروه اسپیندلهای 18000 دور و گروه اسپیندلهای 24000 دور می باشد

اسپیندلهای 18000 دورHSD ایتالیا

4.5KW 18000RPM
اسپیندل موتور ۴.۵ کیلو وات١٨٠٠٠ دور - ER٣2

 

6KW-18000RPM
اسپیندل موتور ۶ کیلو وات١٨٠٠٠ دور - ER٣٢

 

13.5KW - 18000RPM
اسپیندل موتور ١٣.۵ کیلووات١٨٠٠٠ دور - ER40

 

اسپیندلهای 24000 دور

1KW 24000RPM

 1.5KW 24000RPM
اسپیندل موتور ١.۵ کیلو وات ٢۴٠٠٠ دور - ER٢۵

 

3KW 24000RPM
اسپیندل موتور ٣ کیلو وات٢۴٠٠٠  دور - ER٢۵

 

4.5KW 24000RPM
اسپیندل موتور ۴.۵ کیلو وات ٢۴٠٠٠ دور - ER٣٢

 

6KW 24000RPM
اسپیندل موتور ۶ کیلو وات ٢۴٠٠٠ دور - ER٣٢

 

7KW 24000RPM
 اسپیندل موتور ٧ کیلو وات ٢۴٠٠٠ دور - ER٣٢


7.5KW 24000RPM HSK
اسپیندل موتور ٧.۵ کیلووات HSK F63 ES929

 

 4KW TOOLCHANGE
اسپیندل موتور ۴ کیلو وات ٢۴٠٠٠ دور تول چینج - ES330

 

 7.5 TOOLCHANGE
اسپیندل موتور ٧.۵ کیلووات تول چینج - TOOLCHANGE ES929

 

اسپیندلهای   ES951 E-CORE

HSK F63-فن الکتریکی دماغه کوتاه

 HSK F63-فن الکتریکی دماغه بلند

 HSK F63-آب خنک دماغه کوتاه و بلند

 HSK F63-هوا فشرده دماغه کوتاه

 ISO30-فن الکتریکی دماغه کوتاه

 ISO30-فن الکتریکی دماغه بلند

 ISO30-آب خنک دماغه بلند

 HSK E63-آب خنک دماغه بلند

 

ES915 – H6161H0752

ES925 – H6161H0596

MT1073 – Y6162Y0013

MT1090 – Y6162Y0019

MT1090 – Y6162Y0029

 

اسپیندل چیست؟

یکی از اجزای مهم دستگاه‌های سی‌ان‌سی ( CNC ) اسپیندل موتور که یک موتور AC (جریان متناوب) است، می‌باشد و سهم مهمی در سرعت، دقت و کیفیت ماشینکاری دستگاه‌های سی ان سی دارد. می‌توان برای درک بهتر، موتور کولر آبی را که شباهت زیادی به اسپیندل‌موتور دارد، به عنوان یک مثال بیان نمود. البته این دو دستگاه در قطعات بکار رفته مانند یاتاقان‌ها و حتی میزان دقت ساخت و لقی ( Backlash ) تفاوت‌های اساسی با هم دارند اما در کل در یک خانواده قرار می‌گیرند.

کار اسپیندل موتور، چرخاندن سریع ابزار و قطعه‌کار است؛ لغت ” اسپیندل ” به معنای چرخنده است. در تئوری، لغت اسپیندل ( Spindle ) به شفت ( میله‌ی انتقال نیرو ) چرخنده اطلاق می‌شود؛ ولی عموما به تمام سیستم چرخشی و تمام محورهای یک ماشین سی‌ان‌سی، که دوران می‌کند، اسپیندل گفته می‌شود. اسپیندل اصلی دستگاه، موتوری است که برای چرخاندن ابزار کار مورد استفاده قرار می‌گیرد. در دستگاه‌های تراشکاری اسپیندل فرعی، محور دواری است که قطعه را می‌چرخاند. اسپیندل‌ها انواع مختلفی دارند، بسته به گشتاور و سرعت نهایی و البته سیستم تغذیه‌‌شان به دسته‌های متنوعی تقسیم می‌شوند.

اسپیندل موتورها سرعت‌های گوناگونی دارند و بسته به نوع کاربرد و قیمتشان متفاوت خواهند بود و می‌توانند از 1000 تا 120000 دور در دقیقه سرعت دوران داشته باشند. هرچه سرعت اسپیندال بیشتر باشد، راحت‌تر براده‌برداری نموده و کیفیت کار نیز بالاتر خواهد بود؛ اما گرمای تولیدی نیز بیشتر و درنتیجه عمر ابزار کار به همان نسبت کاهش می‌یابد. همچنین برای قطعات با صلبیت زیاد، سرعت‌های بالا پیشنهاد نمی‌گردد.

 توان اسپیندل موتور  Power of Spindle Motor ) :

توان اسپیندل موتور توان یک دستگاه سی‌ان‌سی محسوب می‌شود و هرچقدر این مقدار بیشتر باشد، دستگاه توانایی براده‌برداری از قطعه‌ی بزرگتر با سرعت ماشینکاری بیشتری را خواهد داشت. با همین جمله، کاملا اهمیت توان موتور اسپیندل مشخص می‌شود. البته معمولا با افزایش قدرت، سرعت کاسته می‌شود.

این نکته نیز حائز اهمیت است که لزوما توان بیشتر، بهتر نیست؛ زیرا توان بالاتر، هزینه‌ی خرید و مصرف انرژی بیشتری را بر خریدار تحمیل می‌کند که در اکثر کاربردها نیازی به توان‌های بالای اسپیندل‌موتور نیست. برای مثال برای دستگاه سی ان سی چوب، قدرت 3 کیلووات و بیشتر، برای اسپیندل موتور دستگاه سی ان سی طلا، قدرت 0.7 کیلووات و بیشتر و برای کار سنگ قدرت 5 کیلووات به بالا توصیه می‌شود. البته این اعداد پیشنهادی بوده و خریدار بر اساس کاربرد خود تصمیم گیری خواهد نمود.

 

 سرعت اسپیندل موتور  ( Velocity of Spindle Motor ) :

همانطور که در ابتدای نوشته بیان شد این نوع موتورهای AC برای سرعت‌های بالا طراحی شده‌اند و همچنان سعی در این است که سرعت‌ آن‌ها با پیشرفت تکنولوژی افزایش یابد. سرعت اسپیندل مولفه‌ی مهمی در ماشینکاری محسوب شده و کیفیت و سرعت کار به آن بستگی دارد. سرعت‌های بالا مضراتی از جمله شکست ابزار کار و صدای بالا را در پی دارد.

برای کنترل سرعت (تنظیم فرکانس) اسپیندل موتور از اینورتر استفاده می شود ، که متناسب با فرکانس و قدرت هر اسپیندل ، اینورتر مناسب آن را باید انتخاب کرد.

از اسپیندل موتور های با کیفیت و مورد تایید مصرف کنندگان می توان به برندهای اچ اس دی (HSD) ایتالیا و هرتز (hertz) ترکیه ، ان جی (NG) چین ، اچ کیو دی (HQD) چین و 000 که از شناخته شده ترین اسپیندل ها در صنعت CNC  می باشند اشاره کرد

دستگاه‌های سی‌ان‌سی برای کاربردهای گوناگونی به‌کار می‌روند؛ مثلا در صنایع طلا‌سازی نسبت به چوب تفاوت زیادی در سرعت و قدرت اسپیندل موتور می‌باشد. برای قطعه‌کارهای با صلبیت بالا، سرعت بالا اصلا توصیه نمی‌شود. برای صنعت طلاسازی بیش از هرچیز دقت کار مورد توجه است. در‌حال‌حاضر اسپیندل موتورها با سرعت‌های مختلف تولید و استفاده می‌گردند که برای چوب‌بری، سرعت خیلی زیاد (بیش از 36000) چوب را می‌سوزاند و رنگ سطح را تغییر می‌دهد بنابراین برای سی ان سی چوب، سرعت بین 18000 تا 36000 دور در دقیقه توصیه می‌شود؛ برای دستگاه سی ان سی طلا، سرعت و جلای سطح ماشینکاری، باهم رابطه‌ی مستقیم دارند که نهایت تا 60000 دور در دقیقه هم در ایران استفاده می‌شود؛ برای سی ان سی طلا، سرعت 24000 دور در دقیقه و بیشتر ، و برای سی ان سی سنگ، سرعت 18000 تا 24000 دور در دقیقه پیشنهاد می‌گردد.

 

  ابزار گیر Tools Holder )  :

وظیفه‌ی اصلی اسپیندل، گرفتن و چرخاندن ابزار است. نحوه‌ی گرفتن ابزار معمولا از سه نوع استاندارد پیروی می‌کند:

  • کولت
  • صفحه‌ی ثابت ( Gang Type Tools )
  • تارت ( Turret )

 

کولت

 

صفحه ی ثابت

 

 تارت
سیستم خنک کننده :

همواره برای بالابردن راندمان و پایین نگهداشتن دمای وسایلی که به دلایل مختلف دمایشان افزایش می‌یابد، از روش‌های گوناگون مانند بکارگیری جریان آب و هوا استفاده می‌شود. بالا رفتن دما علاوه بر کاهش راندمان، باعث خراب شدن قطعه نیز خواهد شد. در اسپیندل‌ها هم به دلیل سرعت بالای آن‌ها و اصطکاک با محیط و … دمای آن افزایش می‌یابد، برای خنکاری و کاهش دما از روش‌های معمول هواخنک و آب‌خنک استفاده می‌گردد.

 سیستم هوا خنک :

در روش هواخنک، بالای شافت چرخنده‌ی اسپیندل یک فن قرار دارد و با چرخش اسپیندل می‌چرخد. اسپیندل هواخنک معمولا مقطع مستطیلی به شکل زیر دارد. چرخش فن بالای اسپیندل، هوای داخل محفظه را به چرخش در آورده و گرما را دفع می‌کند. البته اطراف این اسپیندل هم آب قرار دارد ولی در گردش نیست.

 هوا خنک
سیستم اسپیندل آب خنک :

این نوع از اسپیندال‌ها غالبا دارای مقطع دایروی هستند. اسپیندال‌های آب‌خنک بوسیله‌ی آب خنک شده و دارای یک ورودی و یک خروجی می‌باشند. خیلی‌ها معتقد هستند که سیستم آب‌خنک بر هواخنک ارجح است.

آب خنک

ساختار کلی اسپیندل :

  • سنسورهای فشار، لرزش، دما برای فیدبک ( Feed back ) به کنترلر
  • موتور
  • شَفت
  • استاتور
  • یاتاقان‌های نگه‌دارنده‌ی شَفت

اسپیندل‌ها معمولا توسط اینورتر‌ها کنترل می‌شوند و با تغییر فرکانس ورودی سرعت گردش آن‌ها تغییر می‌کند. اسپیندل‌ها برای کارهای سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرند و معمولا با بالبیرینگ‌های سرامیکی عرضه می‌شوند که در مقابل بارهای زیاد مقاومت خوبی دارند. همچنین لنگی شفت بسیار پایینی دارند. اسپیندل‌ها در اندازه‌ها و شکل‌های مختلف تولید می‌شوند و با گشتاور ثابت می‌توانند میزان اسب بخاری که روی آن‌ها درج شده را ایجاد کنند.

امتیاز کاربران به : اسپیندل موتور هوا خنک HSD
{{x.rating_title}}
{{x.rate}}

برای ثبت نظر، ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید

ورود

نظرات کاربران:

{{comment.comment}}


{{comment.add_time | jdate}}

{{comment.creator_name}}