ترانسمیتر فشار ایرانی

ترانسمیتر فشار ایرانی

 ترانسمیتر فشار کیان

ترانسمیتر فشار با هسته سرامیکی از رنج 2.5 بار تا50 بار
ترانسمیتر فشار با هسته دیافگرامی  استیل از رنج 1 بار تا 600  بار وکیوم
لول ترانسمیتر هیدرو استاتیک 2 تا 10 متری
انواع ترانسمیتر اختلاف فشار  از رنج 10میلی بار  تا  400 بار
انواع ترانسمیتر  فشار  از رنج 10 بار  تا  400 بار بصورت اتصال استاندارد و مستقیم
انواع ترانسمیتر اختلاف فشار  با نمایشگر از رنج 10 بار  تا  400 بار
طراحی اتصال با استاندارد (IP65) - 
دارای سیگنال خروجی 4 تا 20 میلی آمپر
دارای کابل یک متری نصب شده روی ترانسمیتر
تنوع در رنج و اندازه گیری و خروجی سیگنال
از جنس استنلس استیل ضد زنگ Stainless Steel 
حفاظت در برابر اتصال معکوس قطبها، اضافه ولتاژ و همچنین اضافه بار
رنج دمایی وسیع و مقاومت محیطی بالا
مطابق با استاندارد های جهانی
مورد تایید سامانه ستاد (سامانه تدارکات الکترونیکی دولت)
دارای یکسال گارانتی تعویض
اولین ترانسمیتر قلمی ایرانی

سنسور PT100 و انواع آن

سنسور PT100 و انواع آن

سنسور PT100 چیست؟

سنسور PT100 یا همان ترموکوپل PT100  یکی از انواع سنسور دما صنعتی RTD می باشد. همانطور که می دانید سنسور PT100 ( پی تی صد ) رایج ترین نوع از سنسور های RTD ( آر تی دی ) می باشد. در این نوشتار این سنسور دما صنعتی را از زوایای مختلف بررسی می کنیم.

در واقع می توان گفت یکی از اصلی ترین مشخصات این دستگاه های سنجش حرارت ، هسته مرکزی یا همان سنسور داخلی آن می باشد. همانطور که می دانید انواع سنسور دما صنعتی RTD ( آر تی دی ) از انواع متریال به جهت کاربرد های گوناگون ساخته می شوند. تفاوت این مشخصات عملکردی و ساختاری بطور مستقیم بر روی ساخت ، تست ، قیمت ، خرید و فروش انواع سنسور RTD ( آر تی دی ) تاثیر مستقیم می گذارد.

ترموکوپل چیست؟ انواع ترموکوپل چیست؟ و کاربرد های آن چیست؟

ترموکوپل چیست؟ انواع ترموکوپل چیست؟ و کاربرد های آن چیست؟

ترموکوپل چیست؟ انواع ترموکوپل چیست؟ و کاربرد های آن چیست؟

در ابتداروش های اندازه گیری دما را نام می بریم:
1- اندازه گیری دما به روش تماسی

 -ترموکوپل

 -RTD

 -ترمیستور


2- اندازه گیری دما به روش غیر تماسی

 -مادون قرمز

-صوتیترانسمیتر فشار (Pressure transmitter) چیست

ترانسمیتر فشار (Pressure transmitter) چیست

ترانسمیتر فشار

ترانسمیتر فشار مبدلی است که فشار را به یک سیگنال الکتریکی تبدیل می کند. بدون شک و تردید ترانسمیتر فشار برای کنترل و نظارت در هزاران برنامه کاربردی روزمره به کار برده می شود و عنوان یک ابزار مهم و حیاتی در فرآیندهای مختلف به کار گرفته می‌شود و می‌تواند از بسیاری حوادث پیشگیری کند.

 

آشنایی با سیستم هایDCS

آشنایی با سیستم هایDCS

آشنایی با سیستم های DCS

سیستم های کنترل غیر متمرکز یا همان DCS مخفف عبارت  (Distributed Control System)سیستم کنترل توزیع شده میباشد DCS یک روش کنترلی است و مجموعه ای از کنترلر ها با قابلیت پردازش بیش از یک حلقه میباشد. ارتباط بین این کنترلر ها از طریق شبکه های صنعتی استاندارد صورت میگیرد. DCS در واقع یک سیستم کنترل توزیع شده یک سیستم کنترل خودکار شده­ و با طراحی ویژه است که متشکل از المان­ های کنترل توزیع­ شده از نظر جغرافیایی در کارخانه یا حوزه­ کنترل است.

این سیستم با سیستم کنترل مرکزی که در آن یک کنترل کننده­ واحد در مکان مرکزی عمل کنترل را مدیریت می­کند،تفاوت دارد،بلکه در DCS هر المان پردازش یا ماشین یا گروهی از ماشین­ها به وسیله­ یک کنترل کننده­ اختصاصی کنترل می­شود. DCS متشکل از تعداد زیادی کنترل کننده­ محلی در قسمت­های مختلف حوزه­ کنترل کارخانه است و از طریق یک شبکه­ ارتباطی سرعت بالا به اینترنت متصل است.

روش های کنترل در موتورهای القایی

روش های کنترل در موتورهای القایی

روش های کنترل در موتورهای القایی

بهترین روش کنترل دور به وسیله کنترل همزمان ولتاژ و فرکانس می باشد. چون مقدار فوران میدان مغناطیسی دوار موتورهای القایی متناسب با نسبت ولتاژ به فرکانس می باشد. بنا براین در صورتی که به همان نسبت که ولتاژ را تغییر می دهیم مقدار فرکانس را نیز تغییر دهیم ، در نتیجه مقدار دامنه ی میدان مغناطیسی دوار موتور تغییری نمی نماید و در نتیجه در کار ماشین اختلالی وجود نخواهد داشت. از طرف دیگر با تغییر مشخصات منبع تغذیه منحنی گشتاور بر حسب سرعت تغییر خواهد نمود. عیب این روش در قیمت بسیار بالای مبدل هایی می باشند که به صورت همزمان فرکانس و ولتاژ را کنترل می نمایند و همچنین دارای ساختمان پیچیده ای هستند و تعمیر و نگهداری آن ها مشکل می باشد و بعضا هزینه های مربوط به این مبدل ها از هزینه مربوط به خود موتور بیشتر می گردد . بنابراین در بسیاری از مواقع از لحاظ اقتصادی استفاده از این روش برای کنترل سرعت موتور القایی مقرون به صرفه نمی باشد.