پی ال سی اسمارت لوگو مدل SCD12RN

پویاصنعت ماهر
"از 5 امتیاز"

پی ال سی اسمارت لوگو مدل SCD12RN

خانواده Smart LOGO جایگزین کاملی برای خانوادهSIEMENS LOGO  می باشد. به طوری که به صورت کامل معادل  با سختافزار SIEMENS بوده و با نرم افزار LOGO Soft v6.1  که نرم افزار اختصاصی SIEMENS می باشد پروگرام می شود.
خانواده Smart LOGO همانند خانواده SIEMENS به دو سری (AC(100v-240  و (DC(12v-24v تقسیم می شوند که هر کدام دارای دو مدل 4 و 6 خروجی می باشند.


تعداد وروردی و خروجی های چهارده عدد می باشد که حداکثر تعداد ورودی و خروجی های آن 250 می باشد.


پردازنده اصلی
۸ ورودی دیجیتال
4 خروجی رله ای 220 ولت
دارای پورت جهت ارتباط با نرم افزار LOGO! SOFT VER 
قابلیت برنامه ریزی با نرم افزار Siemens logo! soft ver
 پورت سریال RS232
قابلیت ارتباط با صفحه نمایش   LOGO TD
تغذیه  85-265 ولت AC


تماس با کارشناس
دسته بندی :
کلمات کلیدی : plc ایرانی پی ال سی ایرانی تولید ملی ساخت ایران محصولات صنعتی ساخت ایران plc تولید کننده انواعplc ایرانی قیمت پی ال سی ایرانی خرید پی ال سی ایرانی قیمت پی ال سی دلتای ایرانی قیمت plc ایرانی پی ال سی اسمارت لوگو پی ال سی اسمارت پی ال سی اسمارت لوگو زیمنس

شماره سریال : smartlogoSCD12RN

پی ال سی اسمارت لوگو مدل SCD12RN

خانواده Smart LOGO جایگزین کاملی برای خانوادهSIEMENS LOGO  می باشد. به طوری که به صورت کامل معادل  با سختافزار SIEMENS بوده و با نرم افزار LOGO Soft v6.1  که نرم افزار اختصاصی SIEMENS می باشد پروگرام می شود.
خانواده Smart LOGO همانند خانواده SIEMENS به دو سری (AC(100v-240  و (DC(12v-24v تقسیم می شوند که هر کدام دارای دو مدل 4 و 6 خروجی می باشند.


تعداد وروردی و خروجی های چهارده عدد می باشد که حداکثر تعداد ورودی و خروجی های آن 250 می باشد.


پردازنده اصلی
۸ ورودی دیجیتال
4 خروجی رله ای 220 ولت
دارای پورت جهت ارتباط با نرم افزار LOGO! SOFT VER 
قابلیت برنامه ریزی با نرم افزار Siemens logo! soft ver
 پورت سریال RS232
قابلیت ارتباط با صفحه نمایش   LOGO TD
تغذیه  85-265 ولت AC

پی ال سی اسمارت لوگو مدل SCD12RN

برندزیمنس  بسیار در ایران پرطرفدار و محبوب می باشد. در PLCهای آن بعضی از مدل های پی ال سی پرطرفدارتر هستند یکی از این پرطرفدارها مدل لوگو است. به دلیل این که در بعضی از پروژه ها تعداد ورودی و خروجی کمتر از ۱۴عدد است که به اندازه همان تعداد ورودی و خروجی خرید میکنند، در لیست قیمت پی ال سی دلتا این مدل جزو مدل های با قیمت مناسب به حساب می آید.

مدل لوگو ایرانی اسمارت   کاملا ماژولار است و انواع ماژول های ورودی و خروجی آنالوگ و همچنین ورودی ترموکوپل و لودسل و... میتواند به آن متصل میشود.  پی ال سی لوگو  اسمارت  همانند بسیاری از PLC ها در MAIN خود ورودی و خروجی آنالوگ ندارد ولی تعداد ورودی دیجیتال و خروجی دیجیتال به ترتیب 8 و6 را دارا میباشد، که برای بسیاری از پروژه ها احتیاجی به اضافه شدن اسپکشن دیجیتال ندارد.

ویژگیهای پی ال سی لوگو اسمارت 

پی ال سی های شرکت لوگو دارای 8 ورودی و 4 خروجی دیجیتال برای cpu ها هستند.

تعداد ورودی و خروجی های دستگاه را می توان تا 24 ورودی و 16 خروجی افزایش داد، همچنین به تعداد 8 ورودی آنالوگ هم روی ماژول اصلی دستگاه قرار دارد. این پی ال سی ها را می توان با نرم افزارهای logo soft siemense  از لحاظ نوع کاری که انجام می دهند تغییر داد.

از دیگر ویژگی های لوگو اسمارت ها قابلیت اتصال به نمایشگر و کابل برنامه نویسی USB، خروجی های رله ای، پایداری بیشتر و بهتر در مقابل نویز و تداخلات سیگنالی در مقایسه با محصولات خارجی، قیمت مناسب و کیفیت بسیار خوب اشاره کرد.

ممکن است هنگام کار با محصول به مشکل ناپایداری یا Retentive برخورد کنید که این مشکل با استفاده از یک خازن به راحتی قابل حل است. اما یکی از معایب این پی ال سی ها عدم استفاده از دستورات تو در تو است. در واقع در این پی ال سی ها نمی توان توابع و بلوک های برنامه نویسی را به هم وابسته کرد و تنها می توان از اعداد استفاده نمود..

برای نصب و راه اندازی PLC لوگو اسمارت بعد از اتصال منبع تغذیه 12 یا 24 ولت، نرم افزار لوگو روی کامپیوتر را اجرا ، سپس ابتدا سیم بندی پی ال سی اسمارت لوگو را انجام داده و  اتصالات لازم را برقرار کرده سپس با کمک نرم افزار نصب شده اقدام به برنامه نویسی و سیمولیشن بار کرده. در نهایت ابتدا کدهای نوشته شده را روی سیستم اجرا کرده و در صورت اجرا آنها را به پی ال سی انتقال داده و آن را روشن می کنیم. 

PLC چیست؟

 

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و رفتن به سمت کاهش هزینه ها در علم برق تغییرات زیادی رخ داده است. استفاده از مدارات پیچیده که همگی از سیم کشی زیاد بهره می بردند و مشکلات فراوانی را بوجود می آورند باعث شد تا تکنولوژی های نوین پدیدار شود. در این میان PLC ها فضای خوبی را در صنعت بوجود آورده اند.

PLC مخفف Programable Lagic Controller به معنای کنترل کننده قابل برنامه ریزی می باشد. با پیشرفت علم و تکنولوژی برای بهبود سیتمهای کنترلی از جهت کاهش هزینه ها ، اتوماسیون کردن تجهیزات، کاهش خرابی های حاصل از سیم کشی زیاد سرعت بالا و دقت و قابلیت های بیشتر و ... استفاده از PLC را گزینه بسیار مناسب می باشد. در سیستم های اتوماسیون صنعتی PLC یک رایانه تخصصی کاربرپسند بر مبنای ریزپردازنده است و توانایی انجام انواع توابع کنترلی در سطوح مختلف پیچیدگی را دارد. PLC می تواند برنامه ریزی و کنترل شود و توسط کاربری که مهارت کار کردن با رایانه ها را ندارد، استفاده شود. کاربر PLC در سیستم های اتوماسیون صنعتی در واقع با کشیدن خطوط و رسم اجزاء، یک نمودار نردبانی را می سازد. نتیجه این ترسیم در رایانه، جایگزین تعداد زیادی از سیم کشیهای خارجی مورد نیاز برای کنترل یک فرآیند می شود. PLC در سیستم های اتوماسیون صنعتی توانایی به کار انداختن هر سیستمی که خروجی اجزای آن به صورت روشن و خاموش عمل کنند، را دارد. همچنین توانایی به کار انداختن هر سیستمی با خروجیهای متغیر، را دارد. PLC در سیستم های اتوماسیون صنعتی در جهت ورودی می تواند توسط اجزای قطع و وصلی یا اجزای با ورودی متغیر، راه اندازی شود.

امروزه از PLC در سیستم های اتوماسیون صنعتی استفاده می کنند. PLCها به طور وسیع در ساخت سیستمهای کنترل انرژی و ایمنی نیز به کار می روند. فردی که دانش کافی در زمینه رله یا دیجیتال داشته باد، طی چند ساعت با توابع اصلی PLC آشنا می شود. این توابع ممکن است شامل پیچکها، کنتاکتها، زمان سنجها و شمارنده ها باشند. اما افرادی که با نمودارهای نردبانی یا منطق دیجیتال آشنا نباشند، برای یادگیری به زمان بیشتری نیاز دارند.

شخصی که از منطق رله اطلاع کافی دارد، ظرف چند روز، با آموزش مناسب، با توابع پیشرفته PLC در سیستم های اتوماسیون صنعتی آشنا می شود. کلاسهای آموزشی شرکت تولید کننده و کتب راهنما در یادگیری این توابع پیشرفته، بسیار مفید هستند. توابع پیشرفته PLC به ترتیب یادگیری، ممکن است شامل کنترل غلتکی/دنبالگر، دسترسی به بیتهای ثبات و توابع انتقال باشند.

 

مزایا و معایب PLCدر سیستم های اتوماسیون صنعتی

بعضی از مزایای اساسی استفاده از کنترل کننده های برنامه پذیر عبارتند از:

انعطاف پذیری : امروزه می توان با استفاده از یک نمونه PLC میتوان دستگاههای زیادی را کنترل کرد و چندین دستگاه را کنترل نمود. هر یک از این دستگاههای کنترل شده با PLC، برنامه به خود را دارند.

اعمال تغییرات و تصحیح خطاها : در تابلوهای سیم بندی شده از نوع رله ای، هرگونه تغییری در برنامه نیاز به زمان برای سیم بندی مجدد تابلوها و دستگاهها دارد. در صورتی که وقتی مدار برنامه PLC یا ترتیب طراحی تغییر کند، تغییر در برنامه PLC، ظرف چند دقیقه و از طریق صفحه کلید انجام می شود. در سیستمهایی که با PLC کنترل می شوند، هیچگونه تغییری در سیم بندی مورد نیاز نخواهد بود. بعلاوه اگر نیاز به اصلاح اشتباه برنامه ریزی در نمودار نردبانی کنترل PLC باشد، تغییرات سریعاً تایپ می شوند.

تعداد بسیار زیاد کنتاکتها: هر PLC در قبال یک پیچک، تعداد بسیار زیادی کنتاکت دارد، که در برنامه نویسی آن به کار گرفته می شود. فرض کنید یک رله به کار رفته در تابلو سیستم بندی شده، چهار کنتاکت داشته باشد که همگی مورد استفاده قرار گرفته اند و اکنون به دلیل تغییر طرح، نیاز به ساختن سه کنتاکت جدید یا بیشتر باشد. در این حالت بدست آوردن و نصب رله جدید، زمان بسیار زیادی نیاز دارد. اما در صورت استفاده از PLC، فقط با تایپ کردن می توان سه کنتاکت جدید ایجاد کرد. این سه کنتاکت به طور خودکار در PLC موجود خواهند بود. در واقع اگر حافظه رایانه اجازه دهد، صدها کنتاکت می توانند از طریق یک رله استفاده شوند.

هزینه کمتر: توسعه تکنولوژی باعث شده است توابع پیچیده تر در فضایی کوچکتر و با هزینه ای کمتر تحقق یابند. امروزه شما می توانید یک PLC را که شامل تعداد زیادی رله، زمان سنج و شمارنده و یک دنبالگر است، به بهای چندصد دلار بخرید.

اجرای آزمایشی: یک مدار برنامه ریزی شده با PLC را قبل از استفاده می توان در آزمایشگاه یا اداره آزمایش کرد. برنامه را می توان تایپ، آزمایش و مشاهده نمود و در صورت نیاز، اصلاح و در وقت با ارزش کارخانه صرفه جوئی کرد. در حالی که سیستمهای رله ای سنتی در بهترین حالت در محل کار آزمایش می شوند، که کار بسیار زمان بری است.

نظارت عینی: عملیات مدار PLC در طول فعالیت آن، مستقیماٌ روی صفحه CRT قابل مشاهده است. بنابراین درستی یا نادرستی عملکرد یک مدار در هر لحظه، قابل مشاهده است. مسیرهای منطقی در زمان فعال شدن، روی صفحه مونیتور روشن می گردند و به همین دلیل، عیب یابی آنها نیز به سرعت انجام می شود.

سرعت عمل: رله ها برای فعال شدن نیاز به زمان غیر قابل قبولی دارند. سرعت عمل برنامه PLC بسیار زیاد است. سرعت عملیات منطقی PLC توسط زمان پوشش تعیین می شود، که این زمان در حدود چند میلی ثانیه است.

روش برنامه نویسی بولی یا نردبانی: برنامه نویسی یک PLC در حالت نردبانی توسط تکنسین یا مهندس برق می تواند انجام شود. همچنین یک برنامه نویس PLC که در سیستمهای کنترل دیجیتال یا بولی کار می کند، نیز می تواند به راحتی عمل برنامه نویسی PLC را نیز انجام دهد.

قابلیت اطمینان و نگهداری: معمولاً قطعات نیمه هادی نسبت به سیستمهای معادل مکانیکی یا رله ها و زمان سنجها از قابلیت اطمینان بیشتری برخوردار هستند. PLC از اجزاء نیمه هادی ساخته می شود که دارای ضرایب اطمینان بسیار زیادی هستند. در نتیجه نگهداری سیستمهای PLC هزینه بسیار کمی دربردارد و زمان از کار افتادن حداقل است.

سادگی قرار گرفتن اجزای سیستم کنترل: سیستم PLC و تمام اجزای جانبی آن یک جا تحویل داده می شود. یعنی همراه PLC، شمارنده ها، رله ها و سایر اجزاء نیز تحویل داده می شود. در حالی که در طرح یک تابلو کنترل رله ای، ممکن است بیش از 20 رله و زمان سنج مختلف که محصول 12 کارخانه متفاوت هستند، وجود داشته باشد. دریافت همزمان همه این محصولات، نیاز به برنامه ریزی دقیقی دارد. در حالی که PLC یک جا تحویل داده می شود. در سیستمهای رله ای فراموش کردن خرید یک قطعه، به معنی توقف کامل سیستم تا رسیدن آن قطعه است. در سیستم PLC، همیشه یک رله بیشتر در دسترس است و لذا این امکان را به شما می دهد که یک PLC با قدرت محاسباتی اضافی و کافی، داشته باشید.

مستند سازی: در صورت نیاز، چاپ مدار کامل PLC ظرف چند دقیقه امکان پذیر است و به طور کلی احتیاجی به جستجوی مدار PLC در بایگانی پرونده ها نیست. PLC در هر لحظه می تواند مدار واقعی را چاپ کند که برای تابلوهای رله ای کار دشواری است. پرونده چاپ شده توسط PLC، وضعیت مدار در همان لحظه است و برای تایید نیازی به بازبینی و کنترل سیمها ندارد.

امنیت: تا زمانی که قفل سیستم PLC به درستی باز نشود، امکان تغییر در برنامه آن وجود ندارد. در حالی که در سیستمهای رله ای، امکان تغییرات غیرمستند در تابلو کنترل وجود دارد. ممولاً افرادی که در شیفتهای پایانی روز کار می کنند این تغییرات را با دقت در پرونده ها ثبت نمی کنند.

سهولت تغییرات با برنامه نویسی مجدد: از آنجایی که PLCهای را به سهولت می توان مجدداً برنامه ریزی کرد، پردازش پیچیده تولید را می توان انجام داد. مثلاً در صورتی که قطعه B وارد خط مونتاژ شود، در حالی که هنوز قطعه A در حال پردازش است، می توان برنامه خط تولید قطعه B را در ظرف چند ثانیه مجدداً برنامه ریزی نمود.

امروزه PLC در طیف وسیعی از صنایع همچون اتومبیل سازی، پلاستیک سازی، شیمیایی، غذایی، ماشین سازی، حمل و نقل ، تبدیل انرژی، خدمات ساختمانی و ... می باشد بطوری که بخشی ضروری و مهم آن محسوب می گردد.

قسمت های تشکیل دهنده PLC :

واحد منبع تغذیه
واحدپردازش مرکزی CPU
حافظه
ماژول ها ورودی
ماژول های خروجی
ماژول های تغییر شکل سیگنال
ماژول های ارتباط پروسسوری
ماژول رابط
بدنه قفسه ها

 

روش انتخاب درست  PLC برای یک سیستم


برای استفاده از PLC مناسب در یک پروژه باید موارد زیر توجه کرد

تعداد ورودی و خروجی
نوع ورودی و خروجی
تعداد شمارندگان(کانترها)
تعداد تایمرها
میزان حافظه
قدرت پردازنده و سرعت اجرای برنامه
نوع بار(جریان خروجی و ولتاژ آن)
نوع تغذیه

امتیاز کاربران به : پی ال سی اسمارت لوگو مدل SCD12RN
{{x.rating_title}}
{{x.rate}}

برای ثبت نظر، ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید

ورود

نظرات کاربران:

{{comment.comment}}


{{comment.add_time | jdate}}

{{comment.creator_name}}