پی ال سی دلتا ایرانی Atech 14ss2T

ایتک
"از 5 امتیاز"

650,000تومان

پی ال سی دلتای ایرانی مدل 14ss2t

پی ال سی DVP14SS یکی از پرمصرف ترین پی ال سی ها برند دلتا می باشد که هم اکنون در کشور استفاده می شود به دلیل اقتصادی بودن این نوع پی ال سی همراه با قابلیت های خوب آن باعث شده است که مورد توجه بسیاری از صنعتگران قرار بگیرد، در همین راستا شرکت ای تک توانسته است این نوع plc  را بومی سازی کرده و با قابلیتهای بالاتر و کیفیتی بهتر تولید کرده وعلاوه بر ویژگی های آن قیمت مناسبتری نیز تا 50 درصد کمتر از نمونه خارجی آن به بازار ایران ارضه کند.


تعداد وروردی و خروجی های چهارده عدد می باشد که حداکثر تعداد ورودی و خروجی های آن 250 می باشد.

پردازنده اصلی
۸ ورودی دیجیتال
6
خروجی ترانزیستوری 10kHz
پشتیبانی از 4 ورودی انکودر سرعت بالا
قابلیت کنترل  4 خروجی سرعت بالا با فرکانس10kHz
۱
پورت سریال RS485
۱ پورت سریال RS232
تغذیه 24 ولت DC

دسته بندی :
کلمات کلیدی : plc ایرانی plc ملی پی ال سی ایرانی پی ال سی ارزون تولید ملی ساخت ایران محصولات صنعتی پی ال سی دلتا ایرانی Atech 14ss2r پی ال سی دلتا ایرانی 14ss2r دلتای ایرانی 14SS ساخت ایران plc تولید کننده انواعplc ایرانی قیمت پی ال سی ایرانی خرید پی ال سی ایرانی قیمت پی ال سی دلتای ایرانی قیمت plc ایرانی پی ال سی دلتا ایرانی Atech 14ss2T

شماره سریال : atech14ss2t

پی ال سی دلتای ایرانی مدل 14ss2t

پی ال سی DVP14SS یکی از پرمصرف ترین پی ال سی ها برند دلتا می باشد که هم اکنون در کشور استفاده می شود به دلیل اقتصادی بودن این نوع پی ال سی همراه با قابلیت های خوب آن باعث شده است که مورد توجه بسیاری از صنعتگران قرار بگیرد، در همین راستا شرکت ای تک توانسته است این نوع plc  را بومی سازی کرده و با قابلیتهای بالاتر و کیفیتی بهتر تولید کرده وعلاوه بر ویژگی های آن قیمت مناسبتری نیز تا 50 درصد کمتر از نمونه خارجی آن به بازار ایران ارضه کند.


تعداد وروردی و خروجی های چهارده عدد می باشد که حداکثر تعداد ورودی و خروجی های آن 250 می باشد.

پردازنده اصلی
۸ ورودی دیجیتال
6
خروجی ترانزیستوری 10kHz
پشتیبانی از 4 ورودی انکودر سرعت بالا
قابلیت کنترل  4 خروجی سرعت بالا با فرکانس10kHz
۱
پورت سریال RS485
۱ پورت سریال RS232
تغذیه 24 ولت DC

پی ال سی دلتای ایرانی مدل 14ss2t

دلتا ایرانی ایتک

شرکت ATECH بوسیله دانش بومی و نیروی جوان پایه گذاری شده و توانتسه است به دانش تولید پی ال سی بصورت بسیار حرفه ایی دست یابد. اولین و موثرترین گام این شرکت بومی سازی برند معروف و جا افتاده دلتا در صنعت کشور بوده است. که دلیل استقبال از این تولیدات نیزمحسوب می شود. البته در ابتدای راه تولید شاید بتوان گفت به همان کیفیت پی ال سی اصلی دلتا نباشد ، اما حدود 80 درصد کارایی را میتوان از آن گرفت که در بیشتر مواقع برای انجام یک اتوماسیون معمولی مناسب و خوب است. که این تفاوتها نیز به صورت دوره ای با اپدیت جدید محصولات در حال رفع است و در اینده نه چندان دور انتظار میرود به تولیداتی به مراتب بالاتر از دلتا نیز دست یابد. در حال حاضر تفاوت هایی درظاهر بین پی ال سی دلتا ایرانی برند اتک با پی ال سی اصلی دلتا ساخت تایوان وجود دارد که البته اهمیت زیادی ندارد ، همچنین در باطن این پی ال سی هست که نسبت به دلتا اصلی ضعف هایی دارد ، اما سخت افزار  پی ال سی های ایرانی از سخت افزار با کیفیتی استفاده شده مخصوصا رله های خروجی که بدون شک با نمونه خارجی تفاوت عمده ایی نمیکند.

برند دلتا بسیار در ایران پرطرفدار و محبوب می باشد. در PLCهای آن بعضی از مدل های پی ال سی پرطرفدارتر هستند یکی از این پرطرفدارها مدل SS است که مدل بزرگ آن همان مدل پی ال سی DVP-28ss211T  میباشد که مقداری از مدل 14SS خود کم فروشتر است، به این دلیل که در بعضی از پروژه ها تعداد ورودی و خروجی کمتر از ۱۴عدد است که به اندازه همان تعداد ورودی و خروجی خرید میکنند، در لیست قیمت پی ال سی دلتا این مدل جزو مدل های با قیمت مناسب به حساب می آید.

مدل 14SS2ایرانی ATECH کاملا ماژولار است و انواع ماژول های ورودی و خروجی آنالوگ و همچنین ورودی ترموکوپل و لودسل و... میتواند به آن متصل میشود.  پی ال سی دلتا ایرانی14SS2  همانند بسیاری از PLC ها در MAIN خود ورودی و خروجی آنالوگ ندارد ولی تعداد ورودی دیجیتال و خروجی دیجیتال به ترتیب 8 و6 را دارا میباشد، که برای بسیاری از پروژه ها احتیاجی به اضافه شدن اسپکشن دیجیتال ندارد.

مدل 14SS2ایرانی ATECH دارای ۲ پورتRS232  و  RS485است که پورت RS485 بصورت دو ترمینال کوچک در قسمت پایینی و پورت RS232  در کنار آن قرار دارد، ورودی آن در بالاو خروجی آن در قسمت پایین قرار دارد. مزیت مدل رله ایی این است که ما میتوانیم هر ولتاژی زیر 220 ولت را به مشترک یا بدهیم و در این مورد محدودیتی نداریم. در پی ال سی مدل 14SS2ایرانی ATECH ورودی ها را میتوانیم با ولتاژ 24VDC تحریک کنیم و این مدل هم بصورت SINK و هم صورت SOURCE تحریک میشود که بستگی به ولتاژ مثبت یا منفی است که به پایهS/S میدهیم. این نکته را باید بدانیم که فرق مدل 14SS2ایرانی ATECH  با DVP-14SS211T فقط در شکل ظاهری است و فرق قابل توجه دیگری ندارند.

 

مزیت

نرم افزار PLC دلتا ایرانی ATECH فرقی با نرم افزار پی ال سی دلتا اصلی ندارند

قاب بزرگتر و با اندازه منطقی و رنگ مشکی زیبا

قیمت مناسب به نسبت پی ال سی دلتا خارجی

کابل پروگرام مشترک با پی ال سی دلتا اصلی DVP-14SS211T

 ارائه خدمات گارانتی و پشتیبانی بهتر از برند خارجی

دسترسی آسان و راحت

ساخت ایران و تولید ملی

 

معایب

شاید بتوان گفت که در برخی از موارد هنوز به قدرتمندی مشابه خارجی نمی رسد که امری طبیعی می باشد به علت تجربه بیشتر شرکت دلتا در زمینه تولید است  

 

 

شکل ظاهری پی ال سی دلتا ایرانی ATech 14SS2T

در شکل ظاهری تفاوت بسیار زیادی بین دلتا اصلی یعنی مدل DELTA DVP 14SS211T با پی ال سی دلتا ایرانی با کد فنی ATECH 14SS2T وجود دارد. در مدل اصلی رنگ پی ال سی سفید و اندازه آن کوچکتر است و تقریبا تمام مهندسین برنامه نویس حداقل یکبار این PLC را دیده اند اما در کپی ایرانی هم رنگ PLC مشکی شده و هم اندازه آن بزرگتر شده و ترمینال در منتهی الیه بالا و پایین قرار گرفته اند، که در کل زیبای مدل ایرانی بیشتر می باشد.

 

شماتیک ظاهری پی ال سی اتک 14SS2T 

 در ترمینال های بالا پی ال سی اتک  14SS2T از سمت چپ ترمینال ولتاژ 24VDC و بعد از آن ترمینال S/S و بعد از ترمینال های ورودی از X0 تا X7 قرار دارد ، در قسمت پایین ترمینال های پایین شش خروجی از Y0 تا Y5 قرار گرفته و یک پله بالاتر از آن در پی ال سی ATECH 14SS2 دکمه RUN و STOP قرار دارد که همان کار این کلید در مدل اصلی را میکند و در کنار آن ترمینال RS-485 قرار دارد.

رله های خروجی در پی ال سی ایرانی ما 10 آمپر است که از پی ال سی اصلی قویتر میباشد و نکته مهم در برنامه و کابل پروگرام این مدل است که با مدل اصلی دلتا تفاوتی ندارد بطور مثال برنامه دلتا اصلیWPLsoft  به پی ال سی ایرانی 14SS2R هم وصل میشود و این نکته بسیار مهم و با اهمیت است. در ضمن پی ال سی ایرانی 14SS2T همانند دلتا اصلی DVP-14SS211T به همه HMI های معتبر دنیا متصل میشود، در ضمن دلتای ایرانی 14SS2T دو سال گارنتی دارد و این گارانتی معتبر میباشد.

درمجموع برای جایگزین کردن PLC DELTA 14SS211 با یک مدل وطنی با قیمت مناسب بهترین انتخاب همین دلتای ایرانی میباشد که علاوه بر امکانات پی ال سی اصلی، هم ایرانی است و هم ارزانتر و هم خدمات پشتیبانی و گارانتی بهتر و سریعتری را دارا می باشد که ما را مجاب به خرید این پی ال سی به جای دلتا اصلی می کند.

 

PLC چیست؟

 

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و رفتن به سمت کاهش هزینه ها در علم برق تغییرات زیادی رخ داده است. استفاده از مدارات پیچیده که همگی از سیم کشی زیاد بهره می بردند و مشکلات فراوانی را بوجود می آورند باعث شد تا تکنولوژی های نوین پدیدار شود. در این میان PLC ها فضای خوبی را در صنعت بوجود آورده اند.

PLC مخفف Programable Lagic Controller به معنای کنترل کننده قابل برنامه ریزی می باشد. با پیشرفت علم و تکنولوژی برای بهبود سیتمهای کنترلی از جهت کاهش هزینه ها ، اتوماسیون کردن تجهیزات، کاهش خرابی های حاصل از سیم کشی زیاد سرعت بالا و دقت و قابلیت های بیشتر و ... استفاده از PLC را گزینه بسیار مناسب می باشد. در سیستم های اتوماسیون صنعتی PLC یک رایانه تخصصی کاربرپسند بر مبنای ریزپردازنده است و توانایی انجام انواع توابع کنترلی در سطوح مختلف پیچیدگی را دارد. PLC می تواند برنامه ریزی و کنترل شود و توسط کاربری که مهارت کار کردن با رایانه ها را ندارد، استفاده شود. کاربر PLC در سیستم های اتوماسیون صنعتی در واقع با کشیدن خطوط و رسم اجزاء، یک نمودار نردبانی را می سازد. نتیجه این ترسیم در رایانه، جایگزین تعداد زیادی از سیم کشیهای خارجی مورد نیاز برای کنترل یک فرآیند می شود. PLC در سیستم های اتوماسیون صنعتی توانایی به کار انداختن هر سیستمی که خروجی اجزای آن به صورت روشن و خاموش عمل کنند، را دارد. همچنین توانایی به کار انداختن هر سیستمی با خروجیهای متغیر، را دارد. PLC در سیستم های اتوماسیون صنعتی در جهت ورودی می تواند توسط اجزای قطع و وصلی یا اجزای با ورودی متغیر، راه اندازی شود.

امروزه از PLC در سیستم های اتوماسیون صنعتی استفاده می کنند. PLCها به طور وسیع در ساخت سیستمهای کنترل انرژی و ایمنی نیز به کار می روند. فردی که دانش کافی در زمینه رله یا دیجیتال داشته باد، طی چند ساعت با توابع اصلی PLC آشنا می شود. این توابع ممکن است شامل پیچکها، کنتاکتها، زمان سنجها و شمارنده ها باشند. اما افرادی که با نمودارهای نردبانی یا منطق دیجیتال آشنا نباشند، برای یادگیری به زمان بیشتری نیاز دارند.

شخصی که از منطق رله اطلاع کافی دارد، ظرف چند روز، با آموزش مناسب، با توابع پیشرفته PLC در سیستم های اتوماسیون صنعتی آشنا می شود. کلاسهای آموزشی شرکت تولید کننده و کتب راهنما در یادگیری این توابع پیشرفته، بسیار مفید هستند. توابع پیشرفته PLC به ترتیب یادگیری، ممکن است شامل کنترل غلتکی/دنبالگر، دسترسی به بیتهای ثبات و توابع انتقال باشند.

 

مزایا و معایب PLCدر سیستم های اتوماسیون صنعتی

بعضی از مزایای اساسی استفاده از کنترل کننده های برنامه پذیر عبارتند از:

انعطاف پذیری : امروزه می توان با استفاده از یک نمونه PLC میتوان دستگاههای زیادی را کنترل کرد و چندین دستگاه را کنترل نمود. هر یک از این دستگاههای کنترل شده با PLC، برنامه به خود را دارند.

اعمال تغییرات و تصحیح خطاها : در تابلوهای سیم بندی شده از نوع رله ای، هرگونه تغییری در برنامه نیاز به زمان برای سیم بندی مجدد تابلوها و دستگاهها دارد. در صورتی که وقتی مدار برنامه PLC یا ترتیب طراحی تغییر کند، تغییر در برنامه PLC، ظرف چند دقیقه و از طریق صفحه کلید انجام می شود. در سیستمهایی که با PLC کنترل می شوند، هیچگونه تغییری در سیم بندی مورد نیاز نخواهد بود. بعلاوه اگر نیاز به اصلاح اشتباه برنامه ریزی در نمودار نردبانی کنترل PLC باشد، تغییرات سریعاً تایپ می شوند.

تعداد بسیار زیاد کنتاکتها: هر PLC در قبال یک پیچک، تعداد بسیار زیادی کنتاکت دارد، که در برنامه نویسی آن به کار گرفته می شود. فرض کنید یک رله به کار رفته در تابلو سیستم بندی شده، چهار کنتاکت داشته باشد که همگی مورد استفاده قرار گرفته اند و اکنون به دلیل تغییر طرح، نیاز به ساختن سه کنتاکت جدید یا بیشتر باشد. در این حالت بدست آوردن و نصب رله جدید، زمان بسیار زیادی نیاز دارد. اما در صورت استفاده از PLC، فقط با تایپ کردن می توان سه کنتاکت جدید ایجاد کرد. این سه کنتاکت به طور خودکار در PLC موجود خواهند بود. در واقع اگر حافظه رایانه اجازه دهد، صدها کنتاکت می توانند از طریق یک رله استفاده شوند.

هزینه کمتر: توسعه تکنولوژی باعث شده است توابع پیچیده تر در فضایی کوچکتر و با هزینه ای کمتر تحقق یابند. امروزه شما می توانید یک PLC را که شامل تعداد زیادی رله، زمان سنج و شمارنده و یک دنبالگر است، به بهای چندصد دلار بخرید.

اجرای آزمایشی: یک مدار برنامه ریزی شده با PLC را قبل از استفاده می توان در آزمایشگاه یا اداره آزمایش کرد. برنامه را می توان تایپ، آزمایش و مشاهده نمود و در صورت نیاز، اصلاح و در وقت با ارزش کارخانه صرفه جوئی کرد. در حالی که سیستمهای رله ای سنتی در بهترین حالت در محل کار آزمایش می شوند، که کار بسیار زمان بری است.

نظارت عینی: عملیات مدار PLC در طول فعالیت آن، مستقیماٌ روی صفحه CRT قابل مشاهده است. بنابراین درستی یا نادرستی عملکرد یک مدار در هر لحظه، قابل مشاهده است. مسیرهای منطقی در زمان فعال شدن، روی صفحه مونیتور روشن می گردند و به همین دلیل، عیب یابی آنها نیز به سرعت انجام می شود.

سرعت عمل: رله ها برای فعال شدن نیاز به زمان غیر قابل قبولی دارند. سرعت عمل برنامه PLC بسیار زیاد است. سرعت عملیات منطقی PLC توسط زمان پوشش تعیین می شود، که این زمان در حدود چند میلی ثانیه است.

روش برنامه نویسی بولی یا نردبانی: برنامه نویسی یک PLC در حالت نردبانی توسط تکنسین یا مهندس برق می تواند انجام شود. همچنین یک برنامه نویس PLC که در سیستمهای کنترل دیجیتال یا بولی کار می کند، نیز می تواند به راحتی عمل برنامه نویسی PLC را نیز انجام دهد.

قابلیت اطمینان و نگهداری: معمولاً قطعات نیمه هادی نسبت به سیستمهای معادل مکانیکی یا رله ها و زمان سنجها از قابلیت اطمینان بیشتری برخوردار هستند. PLC از اجزاء نیمه هادی ساخته می شود که دارای ضرایب اطمینان بسیار زیادی هستند. در نتیجه نگهداری سیستمهای PLC هزینه بسیار کمی دربردارد و زمان از کار افتادن حداقل است.

سادگی قرار گرفتن اجزای سیستم کنترل: سیستم PLC و تمام اجزای جانبی آن یک جا تحویل داده می شود. یعنی همراه PLC، شمارنده ها، رله ها و سایر اجزاء نیز تحویل داده می شود. در حالی که در طرح یک تابلو کنترل رله ای، ممکن است بیش از 20 رله و زمان سنج مختلف که محصول 12 کارخانه متفاوت هستند، وجود داشته باشد. دریافت همزمان همه این محصولات، نیاز به برنامه ریزی دقیقی دارد. در حالی که PLC یک جا تحویل داده می شود. در سیستمهای رله ای فراموش کردن خرید یک قطعه، به معنی توقف کامل سیستم تا رسیدن آن قطعه است. در سیستم PLC، همیشه یک رله بیشتر در دسترس است و لذا این امکان را به شما می دهد که یک PLC با قدرت محاسباتی اضافی و کافی، داشته باشید.

مستند سازی: در صورت نیاز، چاپ مدار کامل PLC ظرف چند دقیقه امکان پذیر است و به طور کلی احتیاجی به جستجوی مدار PLC در بایگانی پرونده ها نیست. PLC در هر لحظه می تواند مدار واقعی را چاپ کند که برای تابلوهای رله ای کار دشواری است. پرونده چاپ شده توسط PLC، وضعیت مدار در همان لحظه است و برای تایید نیازی به بازبینی و کنترل سیمها ندارد.

امنیت: تا زمانی که قفل سیستم PLC به درستی باز نشود، امکان تغییر در برنامه آن وجود ندارد. در حالی که در سیستمهای رله ای، امکان تغییرات غیرمستند در تابلو کنترل وجود دارد. ممولاً افرادی که در شیفتهای پایانی روز کار می کنند این تغییرات را با دقت در پرونده ها ثبت نمی کنند.

سهولت تغییرات با برنامه نویسی مجدد: از آنجایی که PLCهای را به سهولت می توان مجدداً برنامه ریزی کرد، پردازش پیچیده تولید را می توان انجام داد. مثلاً در صورتی که قطعه B وارد خط مونتاژ شود، در حالی که هنوز قطعه A در حال پردازش است، می توان برنامه خط تولید قطعه B را در ظرف چند ثانیه مجدداً برنامه ریزی نمود.

امروزه PLC در طیف وسیعی از صنایع همچون اتومبیل سازی، پلاستیک سازی، شیمیایی، غذایی، ماشین سازی، حمل و نقل ، تبدیل انرژی، خدمات ساختمانی و ... می باشد بطوری که بخشی ضروری و مهم آن محسوب می گردد.

قسمت های تشکیل دهنده PLC :

واحد منبع تغذیه
واحدپردازش مرکزی CPU
حافظه
ماژول ها ورودی
ماژول های خروجی
ماژول های تغییر شکل سیگنال
ماژول های ارتباط پروسسوری
ماژول رابط
بدنه قفسه ها

 

روش انتخاب درست  PLC برای یک سیستم


برای استفاده از PLC مناسب در یک پروژه باید موارد زیر توجه کرد

تعداد ورودی و خروجی
نوع ورودی و خروجی
تعداد شمارندگان(کانترها)
تعداد تایمرها
میزان حافظه
قدرت پردازنده و سرعت اجرای برنامه
نوع بار(جریان خروجی و ولتاژ آن)
نوع تغذیه

امتیاز کاربران به : پی ال سی دلتا ایرانی Atech 14ss2T
{{x.rating_title}}
{{x.rate}}

برای ثبت نظر، ابتدا به حساب کاربری خود وارد شوید

ورود

نظرات کاربران:

{{comment.comment}}


{{comment.add_time | jdate}}

{{comment.creator_name}}