اسپیندل موتور مخصوص داندانپزشکی

اسپیندل موتور مخصوص داندانپزشکی

 اسپیندل موتور مخصوص داندانپزشکی و برد الکترونیکی

این محصول یک اسپیندل برقی حکاکی شده با سرعت. بالا  و قدرت نامی است. اسپیندل برقی حکاکی برای حکاکی دندانهای مصنوعی سفارشی ساخته شده است. این ماده عمدتاً برای پردازش مواد نرم مانند زیرکونیا دستگاه های دندانپزشکی استفاده می شود و در زمینه دندانپزشکی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این ویژه برای فرزکاری با دقت بالا از فلزات مختلف و غیر فلزات طراحی شده است

به علت کیفیت بالای این محصول دارای یکسال گارانتی میباشد.

CNC چه کاردبرد هایی دارد؟

CNC چه کاردبرد هایی دارد؟

CNC  چه کاربرد هایی دارد؟

از سی ان سی در تراش، فرز سنتر، اره، برش و حک لیزراستفاده می شود. 

در دو دهه گذشته، افراد بسیاری، در توسعه سیستم‌های متن باز برای کنترل ماشین ابزارها تلاش کردند و این به عنوان راه حلی شناخته شده برای کنترل ماشین ابزارها در آمده است.
توسعه بر پایه تکنولوژی و ساخت بر پایه جمع‌آوری قطعات در کنار یکدیگر، به منظور تحقق خواسته‌های مداوم برای ماشین ابزارهایی با عملکرد و انعطاف‌پذیری بالا، کیفیت محصول و کاهش هزینه‌ها.


اجزا دستگاه CNC

اجزا دستگاه CNC

اجزای دستگاه CNC

به طور کلی تمامی ماشین های CNC شامل دو قسمت اصلی مکانیکی و کنترل به شرح زیر می باشد

1- قسمت مکانیکی یا ماشین براده برداری یا افزار و متعلقات آن در اشکال مختلف هست.

2- سیستم یا واحد کنترل که برنامه را گرفته پس از تجزیه و تحلیل دستورات را به روش مناسب به CNC میدهد.

اسپیندل موتور چیست

اسپیندل موتور چیست

 اسپیندل موتور چیست :

یکی از اجزای مهم دستگاه‌های سی‌ان‌سی ( CNC ) اسپیندل موتور که یک موتور AC (جریان متناوب) است، می‌باشد و سهم مهمی در سرعت، دقت و کیفیت ماشینکاری دستگاه‌های سی ان سی دارد. می‌توان برای درک بهتر، موتور کولر آبی را که شباهت زیادی به اسپیندل‌موتور دارد، به عنوان یک مثال بیان نمود. البته این دو دستگاه در قطعات بکار رفته مانند یاتاقان‌ها و حتی میزان دقت ساخت و لقی ( Backlash ) تفاوت‌های اساسی با هم دارند اما در کل در یک خانواده قرار می‌گیرند.

کار اسپیندل موتور، چرخاندن سریع ابزار و قطعه‌کار است؛ لغت ” اسپیندل ” به معنای چرخنده است. در تئوری، لغت اسپیندل ( Spindle ) به شفت ( میله‌ی انتقال نیرو ) چرخنده اطلاق می‌شود؛ ولی عموما به تمام سیستم چرخشی و تمام محورهای یک ماشین سی‌ان‌سی، که دوران می‌کند، اسپیندل گفته می‌شود. اسپیندل اصلی دستگاه، موتوری است که برای چرخاندن ابزار کار مورد استفاده قرار می‌گیرد. در دستگاه‌های تراشکاری اسپیندل فرعی، محور دواری است که قطعه را می‌چرخاند. اسپیندل‌ها انواع مختلفی دارند، بسته به گشتاور و سرعت نهایی و البته سیستم تغذیه‌‌شان به دسته‌های متنوعی تقسیم می‌شوند.

ماشینهای CNC

ماشینهای CNC

ماشینهای CNC 

ماشین هایی که به کمک کامپیوتر کنترل می شدند CNC نام دارند. به کمک CNC دقت مورد نیاز برای تولید در صنایع مختلف حاصل می شود. با ساخت ابزارهایی با دقت بالا ، شرایط برای بالا بردن نرخ تولید نیز بهبود میابد. برای دست یابی به قابلیت ماشین کاری با سرعتهای بالا می باید در زمینه های مختلف مانند طراحی سازه ای، کنترل ارتعاشات خود برانگیخته، یافتن بهترین نرخ براده برداری و کنترل حرکت و سرعت در راستای مسیر مورد نظر به پیشرفتهایی دست یافت.